DIY חגים ומועדים

פורים DIY – תחפושת סושי לכלב
סיפור האימוץ של סאנסה

לפני חודשיים וחצי נכנסה לנו הביתה קסם, מקור לאושר ולאור בדמות כלבה שחורה עם העיניים הכי מדהימות בעולם (אני מאוהבת אז אל תצפו ממני להיות אובייקטיבית).

מהרגע שחזרנו לארץ, זוהר ואני ידענו שאנחנו רוצים לאמץ כלב או חתול או גם וגם (זוהר עוד מעכל את העניין). הנחיתה בארץ לא הייתה קלה ולא היינו פנויים להכניס בעל חיים לתוך המשוואה. גם חוזה הדירה שלנו לא אפשר הכנסה של בעל חיים לדירה, וזה היה התירוץ שלנו למשוך את הזמן. אני מאמינה שדברים קורים ברגע הכי נכון ושהם לא קורים במקרה, ומזל שכך כי אז סאנסה לא הייתה חלק מחיינו.

בחוזה הדירה הנוכחי בעלת הדירה שינתה את הסעיף הזה לבקשתנו, ונוצרה לנו הזדמנות לאמץ כלב. תקופה ארוכה לפני הנסיעה שלי לסין התנדבתי בכלבייה, ראיתי תהליכי אימוץ מוצלחים ופגשתי מתנדבים מדהימים שעובדים שם מכל הלב. פתאום זוהר ואני נמצאנו בצד השני של המשוואה – זה שרוצה לאמץ ופוגש את המתנדבים שבאים עם הכלבים לימי האימוץ.

מימי האימוץ שהלכנו אליהם יצאתי מוצפת ועם המון שאלות: איך בוחרים כלב? איך יודעים שזה זה? לשאלות נוספה העובדה שביני לבין זוהר היו חילוקי דעות, ושנינו תהינו אם נמצא כלב ששנינו נתאהב בו.

ביום שישי אחד בגן מאיר, יום אימוץ שלישי במספר שאנחנו מבקרים בו, זוהר הגיע לפניי ונדלק על כלבה שחורה, שקטה ועדינה עם מבט נוגה ועצוב בשם רוזה. כאשר הגעתי הוא מיד ניגש אליה והראה לי אותה. אני הייתי מוצפת ומבולבלת מאוד, כי דמיינתי אחרת לגמרי את הכלב שנכניס הביתה. הסתובבתי והסתובבתי ולא ידעתי מה לעשות כבר, פשוט התחשק לי לקחת את כל הכלבים הביתה.

איכשהו חזרתי לכלבה השחורה הזאת וזוהר מיד קלט את זה. ביקשנו את הסיפור שלה ויחד איתנו התעניינו בה עוד אנשים. התחלתי להילחץ, ופתאום פחדתי שייקחו לי אותה. ביקשנו לקחת אותה לסיבוב כדי להרגיש אותה קצת, ומה אני אגיד לכן – זה היה סיבוב קשה. רוזה פחדה מאוד, לא רצתה לזוז וקפאה במקום כל שני צעדים. למרות הקושי התאהבנו בה, חזרנו אל המתנדבים והצהרנו שאנחנו רוצים אותה. המתנדבים אמרו לנו שהיא לא הכלבה האידאלית לבית ראשון, ושהטיולים איתה הולכים להיות לא פשוטים בהתחלה. לא נבהלנו ואמרנו שזהו – זה זה.

התמונה הראשונה שלנו יחד מיום האימוץ

 

הדרך חזרה הביתה, בסך הכל ק״מ וחצי הליכה, לקחה לנו כמעט שעתיים. רוזה פחדה – הו כמה היא פחדה. הטיולים הראשונים שלנו התאפיינו בניסיון של עשרים דקות להוציא אותה מהבניין, והמשיכו בניסיונות למשוך אותה ברגעים שבהם היא קפאה מפחד. אין ספק שהיא הפכה לכוכבת הרחוב, לכולם היו עצות לתת לנו על מה כדאי לעשות ואיך להתמודד איתה.

מאז הטיולים ההם רוזה הפכה לסאנסה, והיא לאט לאט נפתחת ומתחילה לחוש יותר ביטחון. אנחנו מאוהבים בה ומרגישים שזכינו ובגדול. פורים הזה הוא הראשון שלנו ביחד, אז היה לי ברור שצריך לעשות לסאנסה תחפושת מיוחדת. החלטנו ללכת על תחפושת של סושי, כי סאנסה היא כלבה שחורה והתחפושת יושבת עליה מעולה. בזמן ההכנה והמדידות היא לגמרי שיתפה פעולה, ורק שמחה על עוד ידיים שמלטפות אותה ומתייחסות אליה (נילי זכתה להרבה קשקושי זנב).

אם אתם חושבים להכניס בעל חיים הביתה – בבקשה לכו ואמצו אחד.
יש כל כך הרבה בעלי חיים שמחפשים בית חם, והאהבה שהם ייתנו לכם חזרה תהיה ללא תנאים ושווה כל רגע.

 

מה צריך?

לבד בצבעי שחור, לבן וכתום

אקרילן

ספוג (אופציונלי)

דבק גוטרמן

מספריים

סקוטץ'

גיר סימון

סרט מדידה

חוט ומחט או מכונת תפירה

 

מה עושים?

התחפושת בנויה משלושה חלקים: מלבן לבן של "אורז", מלבן קצת יותר קטן בצבע כתום שהוא הסלמון, וסרט שחור שעוטף את הכל ומשמש כאצה שעוטפת את הסושי.

מתחילים מהאורז ומודדים על הכלב את האורך והרוחב שתרצו למלבן האורז שלכן. המדידות לא חייבות להיות מדויקות – אין מידה נכונה או לא נכונה.

מסמנים את המידות על הלבד הלבן וגוזרים שני מלבנים.

תופרים שלושה צדדים של המלבן, ואת הצד הרביעי משאירים פתוח. הופכים את הלבד כך שהתפר נמצא בצד הפנימי של הכרית.

חותכים ספוג למלבן בגודל הכרית, ומכניסים אותו לתוך המלבן שתפרתן. אפשר גם למלא את הכרית באקרילן ולא להשתמש בספוג. הספוג מקצר תהליכים וגם נותן יציבות לכרית שהיא בסיס התחפושת.

סוגרים את הצד הרביעי שהשארנו קודם פתוח עם חוט ומחט או עם דבק גוטרמן (דבק לבדים).

אנחנו בחרנו לסגור את הכרית עם דבק גוטרמן.

נמשיך ליצירת הסלמון. מלבד כתום נגזור שני מלבנים מעט יותר קטנים מהכרית הלבנה. אפשר לעגל מעט את הקצוות של המלבנים ליצירת תחושה רכה יותר של נתח סלמון.

נגזור פסים לבנים מבד לבן, ונדביק אותם עם דבק גוטרמן על אחד המלבנים הכתומים שגזרנו. שימו לב שכדאי לגזור פסים ארוכים יותר מהמלבן. כלומר כשאתן מדביקות את הפסים שימו לב שנשארות שאריות משני הצדדים. כשנתפור את המלבן נתפור את השאריות האלה פנימה, והגימור של הפסים יהיה יפה יותר מאשר אם תדביקו את הפסים ללא שאריות.

נתפור את שני המלבנים ביחד, כאשר הצד של הפסים הלבנים נמצא בין שני המלבנים הכתומים. באנגלית זה נקרא לתפור את ה- wrong side. כשהופכים את המלבן החוצה לאחר התפירה מתגלה הצד הנכון והיפה יותר.

כשאתן תופרות השאירו פתח קטן ללא תפירה. דרכו נהפוך את הכרית ונגלה את הצד היפה והנכון.

דרך הפתח שהשארנו ממלאים את כרית הסלמון באקרילן. הכרית לא צריכה להיות נפוחה מאוד.

אחרי שמילאתן את הכרית באקרילן נתפור את הפתח בתך נסתר. אם אתן לא יודעת איך תורים תך נסתר אפשר להשתמש גם בדבק גוטרמן.

כדי לתת לסושי שלנו ניחוח אמיתי הוספנו לסלמון גם קצת וואסבי!

גזרו 6 עיגולים של לבד ירוק. הגודל של העיגולים צריך להיות בהתאם לגודל הסלמון שלכן, ובהתאם לגודל הכלב. גודל העיגול יהיה הגודל של הוואסבי.

נקפל עיגול אחד לחצי ולאחר מכן לרבע. בנקודת האמצע של קיפול הרבע נשים מעט דבק. נחזור על אותה פעולה 5 פעמים.

העיגול השישי יהיה בסיס הוואסבי, ועליו נדביק את שאר העיגולים. 4 עיגולים יודבקו על הבסיס עצמו, כשהחלק הפתוח שלהם כלפי חוץ, והחמישי יודבק עליהם (לא חשוב באיזה כיוון).

התוצאה: סלמון עם וואסבי!

החלק האחרון של התחפושת מחבר את כל החלקים ביחד: האצה. האצה היא בעצם רצועה שחורה שעוטפת את הכלב ומחזיקה את כריות האורז והסלמון על הכלב.

כדי להכין את הרצועה צריך למדוד את היקף הכלב עם סרט מדידה, פלוס ההיקף של שתי הכריות שהכנו. שימו לב שלאורך שמדדתן צריך להוסיף כמה סנטימטרים, כי את שני הקצוות של הרצועה נחבר בסקוטץ'.

אפשר להכין את הרצועה מלבד או מבד אחר – מה שיותר נוח וזמין לכן.

 

תחפושת סושי אחת טו-גו בבקשה!

כדי להפוך את התחפושת של סאנסה לתחפושת משפחתית החלטתי להתחפש ליפנית, DIY סטייל! ההדרכה המלאה לתחפושת יפנית נמצאת ממש כאן.

מחפשת השראה לתחפושות אחרות? הנה כמה אופציות:

לתחפושת יפנית לחצי כאן

 

לתחפושת אייל בוהמי לחצי כאן

לתחפושת חד-קרן קסומה לחצי כאן

 

לתחפושת קאפקייק מתוקה לחצי כאן

Comments (2)

  • לאמץ כלב זה אחד הדברים הכי טובים שאפשר לעשות! זה באמת אושר גדול ומתנה נפלאה והסיפור
    שלכם מרגש מאוד! כיף של פוסט, כיף של מסר וכיף של הדרכה לפורים!

    הגב
    • תודה 🙂 אני כל כך מסכימה איתך!!! זה יום-יום, רגע-רגע של אושר ואהבה ענקית שהיא באמת ללא תנאים <3 סאנסה לגמרי הפכה בין רגע לחלק מהמשפחה שלנו כאילו הייתה פה איתנו כל הזמן ומחכים כבר להסתובב איתה ברחבי ת"א עם התחפושת, מקווה שתמשיך לשתף פעולה איתנו 😉

      הגב

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות