DIY ניירות ועוד

סקירת סדנה: בולט ג'ורנלינג עם רחל נתנאלי

לפני כחודש הוזמנתי להשתתף בסדנה בולט ג'ורנלינג של רחל נתנאלי, בעלת המותג soulandpaper. ההזמנה שימחה אותי מאוד, כי קודם כל – סדנה! יאיי! אני מתה על סדנאות. אבל חוץ מזה ההשתתפות בסדנה דחפה אותי לכתוב סוף סוף את הכתבה הראשונה במדור סקירת הסדנאות שלנו. במדור אנחנו נסקר סדנאות שהיינו בהן, ונספר לכן את כל הפרטים עליהן: מה עושים בהן, כמה הן עולות, רמת הקושי ורמת ההנאה.

אבל דבר ראשון, כמה מילים על בולט ג'ורנלינג. בולט ג'ורנל הוא בעצם סוג של יומן, או יומן שרבוט אם תרצו. את היומן הזה כל אחד מעצב לצרכיו האישיים ולכן הוא יכול להתאים לכולם: כל אחד בוחר מה הוא מכניס אליו ואיך. בדרך כלל כותבים ביומן הזה משימות, תזכורות ורעיונות, והוא יכול לשמש כמחברת שרבוט או כיומן אישי – הכל הולך. כל מה שצריך לבולט ג'ורנלינג הוא מחברת ועט, ואתן מוכנות לצאת לדרך.

בדפים של היומנים הקלסיים יש נקודות שעוזרות לנו לשרטט את כל מה שנרצה בקלות. אפשר בהחלט להשתמש גם במחברת חלקה או במחברת משובצת, כי כמו שכבר כתבנו, הכל כאן פתוח ואין ממש חוקים. הבולט ג'ורנל הוא למעשה מערכת ארגון שלמה, שיכולה, אם רק נרצה, להחליף לנו את היומן האישי וגם את כל שאר המחברות שאנחנו כותבים בהן – כי הכל מתרכז בתוך מחברת אחת.

התחום הזה צובר יותר ויותר פופולריות בזמן האחרון, ויש קבוצות שלמות בפייסבוק שמתעסקות רק בו, כמו פלאנרמניה ישראל למשל. אם התחום הזה מעניין אתכן, אני מציעה לכן בחום להיכנס לקבוצה ולהתחיל לקבל השראה מהבנות שם. לפעמים תיתקלו שם במושגים שאולי לא תבינו בהתחלה (בוג'ו למשל הוא קיצור של בולט ג'ורנל), אבל מהר מאוד תתחילו להיכנס לעניינים ולא תרצו להפסיק לג'רנל. מה שחשוב לזכור בנוגע לתחום הזה הוא שבאמת הכל פתוח. ציור, שרבוט, מדבקות וניירות מתקבלים בברכה, וכך גם כל סוגי המחברות, הקלסרים והיומנים האישיים. הכל לפי טעמכן האישי ולפי מה שנוח לכן.

אז אחרי ההקדמה הזאת הגיע הזמן לחזור לסיבה שלשמה התכנסנו – סדנת הבולט ג'ורנל של soulandpaper. 

מה מקבלים בסדנה

כל משתתפת מקבלת מחברת ספירלה, נייר קראפט חום, ניירות יפים, כמה מדבקות ומפיות תחרה מנייר.

על השולחן תמצאו לשימוש חופשי גם שבלונות שונות של soulandpaper (אותיות בעברית ובאנגלית, פרחים), טושים, עטים יפים, מספריים ודבק.

מה עושים

בסדנה תעצבו בעצמכן בולט ג'ורנל. רחל מציגה כמה אפשרויות שונות לעיצוב הכריכה, וגם מסבירה על העיצוב הפנימי של הבולט ג'ורנל ועל ההיגיון שבסידורו, מבחינת משימות חודשיות, שבועיות ויומיות. כל משתתפת בסדנה מעצבת את הבולט ג'ורנל לפי טעמה האישי, והיה ממש מעניין לראות איך מאותם חומרים בסיסיים כל אחת עיצבה מחברת שונה לגמרי.

בסופו של דבר כל אחת יוצאת מהסדנה עם ידע בסיסי בבולט ג'ורנל ועם המחברת שלה. על המחברת צריך להמשיך לעבוד בבית, למלא תאריכים, להוסיף פריסות ולכתוב אירועים, משימות ורעיונות.

רמת קושי

רחל אומרת שתירוצי ידיים שמאליות לא עובדים אצלה, ושכל אחת יכולה להכין לעצמה יומן. קיט הניירות והקישוטונים שמקבלים הרמוני ויפה, ולכן באמת לא כל כך חשוב מה תעשו איתו – היומן שלכן יצא יפה. הסדנה הזאת באמת יכולה להתאים לכל אחת, גם למי שאין ניסיון בעולם של הבולט ג'ורנל, סקראפ (יצירה בנייר) או ביצירה בכלל.

מחיר

170 ש"ח

 

משך הסדנה

שעתיים וחצי

 

איפה

הסדנאות מתקיימות בכל הארץ, וגם בסטודיו של soulandpaper בגבעתיים.

אחרי הסדנה

יש סיבות רבות להגיע לסדנה. אולי ללמוד מיומנות חדשה, אולי לתרגל ואולי סתם ליהנות מהאווירה ומהחברה. יש סדנאות שאחריהן מגיעים הביתה וממשיכים במרץ את מה שהתחלנו בסדנה, ויש סדנאות שהפרויקט שעבדת עליו נזנח בצד.

את הבולט ג'ורנל, לצערי, לא הצלחתי לתחזק. אני בדרך כלל עובדת עם יומן (שגם הוא מקושט!) ועם מחברת נפרדת לרעיונות ומשימות (קצת פחות מקושטת), אז הבולט ג'ורנל קצת נזנח לטובת הרגלים ישנים. אני מאמינה שאחזור למחברת הבולט ג'ורנל בעתיד, כי אני תמיד זקוקה למחברות יפות לכתיבה, והרי זאת מחברת שעיצבתי בעצמי, אז אני חייבת להשתמש בה! זה לא אומר שאני לא חושבת שהרעיון של הבולט ג'ורנל הוא לא רעיון טוב, להפך. אני מאוד אוהבת את הקונספט ואת היצירתיות שהוא מכניס לחיים שלנו, ולכן אני ממש לא פוסלת את האפשרות שאשתמש בו בעתיד.

לסיכום: סדנה כיפית ויצירתית, עם אוכל טוב וחברה טובה. אני נהניתי 🙂

עשינו לך חשק? להרשמה לסדנת בולט ג'ורנלינג של soulandpaper לחצי כאן

** רוצה שנגיע לסקר גם את הסדנה שלך? צרי איתנו קשר במייל craftanddreamsdiy@gmail.com **

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות