DIY אופנה ואקססוריז תפירה ורקמה

איך לתפור קרופ טופ (עם סרט פונפונים!)

מעשה בגופייה שהוצאה מארון הבגדים והונחה בצד למסירה (למעשה, היא הונחה ממש ליד החולצה הזאת). רגע לפני ששקית הבגדים שהיא הייתה בה נמסרה, היא הצליחה לחזור לארון הבגדים, הפעם בתור קרופ טופ.

וברצינות: במהלך סידור ארון הבגדים שלי החלטתי שזמנה של הגופייה הזאת בארון נגמר. היה לי קצת קשה להיפרד ממנה, כי למרות שהיא הייתה אצלי כמה שנים טובות (שש? שבע?) לא יצא לי ללבוש אותה הרבה פעמים. כבר לא כל כך אהבתי את הגזרה שלה, והיא הייתה גדולה עליי כבר כשקניתי אותה, ובקיצור – לא גופייה שנשחקה משימוש.

דווקא בגלל זה היה לי קשה. היא נראית ממש כמו גופייה חדשה, אבל משהו בגזרה שלה אמר: אני כבר ראיתי כמה דברים בחיי.

איכשהו החלטתי לא לוותר עליה עדיין, והבאתי אותה איתי לאחת מפגישות הצילום שלי ושל אורטל. אנחנו נפגשות פעם בחודש בערך, לצלם פוסטים חדשים ולהחליף רעיונות. בזמן שישבנו ודיברנו, שלפתי את הגופייה, ואמרתי: "אוף! בא לי לעשות איתה משהו ואני לא יודעת מה!". אז התחלנו להסתכל עליה, ולשלוף כל מיני חוטים ובדים משקית ההפתעות של אורטל, ולאט לאט הגענו למסקנה שהיא תהיה נהדרת בתור קרופ טופ. שידכנו לה גם סרט פונפונים – והופ! פתאום הגופייה העצובה שלי הפכה לקרופ טופ יפה ומגניב.

מה צריך?

גופייה

סרט פונפונים

חוט ומחט

מספריים

גיר סימון

סרט מדידה

סיכות תפירה

 

מה עושים?

מסמנים את החלק שרוצים לגזור מהגופייה עם גיר סימון.

כיוון שאורטל נבחרה לדגמן את הגופייה, והיא רצתה ללבוש אותה עם חצאית ספציפית, ביקשתי ממנה שתלבש את החצאית והגופייה. את נקודת הגזירה סימנתי לפי החצאית. סימנתי לי שתי נקודות משני צדי הגופייה, ואחרי זה השלמתי את סימון הגזירה עם גיר הסימון.

כיוון שהסימון הזה סימן לי איפה הגופייה תסתיים, הוספתי 2 ס"מ לשוליים. את 2 הס"מ האלה נתפור מאוחר יותר.

גוזרים את הגופייה לפי הסימון בתוספת 2 הס"מ.

אחרי שגזרתי קיפלתי שני קיפולים בשוליים, כל אחד של ס"מ, והידקתי עם סיכות תפירה. אפשר גם לגהץ את הבד לפני שניגשים למלאכת התפירה. יהיה לכן נוח יותר לתפור כך את הבד.

אחרי שהידקתי את כל שולי הבד עם סיכות, התחלתי לתפור את הגופייה במכונת התפירה.

הבד של הגופייה התגלה כמאוד לא נוח לתפירה, וקצת נאבקתי איתו. בסופו של דבר הצלחתי להשלים את התפירה, אבל זה לא היה פשוט. אם אתן לא ממש מנוסות בתפירה (כמוני – רוב מה שאני יודעת לעשות מסתכם בתפירה של קו ישר), אני מציעה לכן לתפור בהתחלה בדים קשיחים יותר כדי להתרגל למכונה.

** עדכון: ליבנת מהסטודיו של ליבנת העירה לנו שמחט סטרץ' הייתה מקלה את מלאכת התפירה. אז למי שיש אפשרות להחליף למחט הזאת – לכו על זה! ואל תשכחו לספר לנו איך זה עבד 🙂

כשסיימתי לתפור הוספתי את סרט הפונפונים לחזית הגופייה. הידקתי את הסרט עם סיכות ותפרתי שוב במכונה. אם אתן לא רוצות להשתמש במכונה, אפשר בהחלט לתפור את הסרט גם עם חוט ומחט.

 

ואחרי שסיימנו עם התפירה – הגיע הזמן לצאת וליהנות מהיום היפה שבחוץ!

 

Comments (2)

  • חמודות, יפה לכן שאתן יכולות ללבוש קרופ טוב, אני אאמץ את אותו רעיון על טוניקה 😉

    הגב
    • בטוחות שגם את יכולה ללבוש קרופ טופ 🙂 בכל מקרה טוניקה זה גם אחלה רעיון, אולי ננסה אותו גם 🙂

      הגב

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות