לייף סטייל

כמה מחשבות על השנה החדשה

לכבוד השנה החדשה החלטתי לכתוב פוסט קצת שונה ואישי יותר משאר הפוסטים שכתבתי לבלוג. אני לא מחשיבה את עצמי כאדם דתי במיוחד, אבל קשה להתעלם מהאווירה שיש בתקופה של חגי תשרי. מזג האוויר מתחיל לאט לאט להתקרר, שעות האור מתחילות להתקצר, הרבה ארוחות משפחתיות שצריך להגיע אליהן – ובין לבין יש גם את יום כיפור. הסמיכות של ראש השנה ויום כיפור מאפשרת לנו לעצור לרגע, לחשוב, להתבונן פנימה, לתכנן את השנה החדשה שבפתח ואולי גם לחשוב איך נוכל להשתפר בה.

כמה מחשבות על השנה החדשה

מדי שנה אני עושה את חשבון הנפש הזה עם עצמי. אני מודה שהרבה פעמים המחשבות האלה התמסמסו רגע אחרי יום כיפור עם החזרה לחיי השגרה העמוסים.

השנה החלטתי שהגיע הזמן להציב לעצמי מטרות, ולהתחיל לחשוב על הדרך שלי ועל הכיוונים שבהם אני רוצה להתפתח, מטרות שאני רוצה להשיג ולכבוש. אני מאמינה כי לכל אחת מאיתנו מגיע לחלום ולשאוף הכי גבוה שאפשר. המחשבה של להעביר את החיים בשגרה, עם התחושה שנשאבנו אליה ולא הגשמנו את עצמנו, של לקום כל בוקר (או לפחות ברוב הבקרים) לעולם ולמקצוע שלא עושה לנו טוב על הלב, מכווצת לי את הבטן.

אולי אלה תחושות שמגיעות לפני יום הולדת (גיל 32 יאיי!), ואולי זה משהו שנשמע מעט פואטי, אבל להציב מטרות ולעשות חשבון נפש זה תמיד טוב ומפקס אותנו הלאה.

כמה מחשבות על השנה החדשה

עכשיו כשהשקיעה מקדימה מעט ומזג האוויר נהיה יותר נסבל, זאת ההזדמנות ללכת לאחד המקומות הכי מרגיעים עבורי. למקום שבו אפשר לנוח לרגע ולחשוב – לים. יש משהו בצבעי השקיעה, בחושך שלאט לאט עוטף, ברעש הגלים המתנפץ, שהופכים את הים למקום המושלם עבורי לחשוב, להתחזק, להאמין בעצמי ולשאוף הכי גבוה שאני יכולה.

השנה החלטתי לכתוב את הפוסט הזה, דבר שהוא כבר צעד מבחינתי, אבל החלטתי גם להעביר את כל המחשבות והמטרות שלי מהראש לדף.

ואצלי, המחשבות לא יכולות לשבת בסתם דף או פנקס. לדברים כה חשובים שילוו אותי למשך 365 הימים הבאים מגיע הכבוד וכל הרצינות הראויה. מחברת יפה, דפדפת ראויה או כל מוצר נייר אחר יכולים להיות מקום נהדר לכתיבת כל המחשבות האלה.

במקום מחברת יפה, החלטתי להכין פרינטבל ייעודי למחשבות שלי. אני מקווה שגם בכן הוא יעורר את הרצון לקחת לרגע פסק זמן ממירוץ החיים המטורף. בין כל הארוחות והחגים, תנו לעצמכן רגע אחד (או שניים, או שלושה) לשבת, להרהר ולחשוב מה תרצו להגשים השנה, למה תרצו להקדיש יותר זמן, ומה יעשה לכן נעים בלב.

להורדת הפרינטבל לחצו כאן

 

כמה מחשבות על השנה החדשה

אני יכולה לשתף אתכן שבראש הרשימה שלי נמצא הרצון להאמין בעצמי, להאמין שאני יכולה – כי מפה נסללת הדרך להגשים את עצמי. את שאר המטרות תרשו לי לשמור לעצמי בפרינטבל שאני מקדישה לעצמי.

לרוב אנחנו ממש מחכות לראות את התוצרים שלכן (זה הכי כיף וגורם לנו לאושר מ-ט-ו-ר-ף), אבל במקרה הזה אני מזמינה אתכן לשמור את הפרינטבל לעצמכן, להסתכל בו בעוד שנה ולראות לאן הגענו.

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות