DIY חגים ומועדים

סלינו על כתפינו: חוגגות שבועות בבלוג

חג שבועות הוא אחד החגים האהובים עליי. אני אוהבת את הקישוטים של הטנא, אני אוהבת את הדברים הטעימים ששמים בטנא, כמו פירות הקיץ הטעימים, ואני אוהבת את כל המאכלים החלביים של החג: הגבינות, הקישים ובעיקר את עוגות הגבינה.

בתור צמחונית ארוחת החג היא גם הארוחה שסוף סוף לא צריכים לדאוג לי במיוחד. אין אף אחד שבוחן לי את הצלחת, מצקצק בלשונו ואומר: "אבל איך תשבעי?!". אף סבתא לא מנסה לשכנע אותי לטעום ממרק העוף או מהגפילטע פיש בטענה ש"איך את יודעת אם את לא אוהבת את זה אם לא טעמת?!".

לא. אין שום דבר כזה סביב שולחן שבועות.

בחג השבועות הזה החלטנו לארגן לנו בבלוג חגיגה שהיא גם קצת נוסטלגית וגם קצת עכשווית. האווירה הנוסטלגית גרמה לנו להכין טנא "של פעם", כמו בתמונות בשחור לבן משנות החמישים. או כך לפחות ראינו אותו בעיני רוחנו. בזמן ההכנה של הטנא נזכרתי בכל הפעמים שאמא שלי הייתה שולחת אותי בשבועות לגן עם סלסלת פלסטיק מהסופר שעליה היא הדביקה עלים, וזר לראש מהפרחים בגינה. המחשבה על השינוי שהטנא הפרטי שלי עבר – משנות השמונים לשנות האלפיים ובחזרה לשנות החמישים – שעשעה אותי כל כך שהייתי חייבת לחפש תמונה ולבדוק שאכן לא התבלבלתי בטנא ובזיכרון.

וכך הגעתי לגן שנה אחרי שנה

אבל הבטחנו לכן שלא תהיה כאן רק נוסטלגיה! בשנה שעברה מאז שהבלוג קיים הספקנו להכיר המון בלוגריות שעוסקות ביצירה, בבישול ובלייף סטייל. לכבוד החג חברנו לכמה בלוגריות, וביחד ארגנו לכן בלוג הופ משגע. כל אחת בתחומה הכינה לכן פוסט בנושא שבועות – ואם תקראו את הפוסט עד לסופו תגלו קישורים לכל אחד מהפוסטים הנפלאים האלה.

את הצילומים לפוסט עשינו במושב בדרום, בחצר בית ילדותה של שירי מהבלוג מחשבות על אוכל. נוף המושב ושדות החיטה סיפקו לנו תפאורת שבועות מושלמת. שירי, שבעצמה משתתפת בבלוג הופ שלנו, צירפה לצילומים את המטעמים שהכינה בשביל הפוסט שלה, ונראה לנו שהשילוב של כל זה ביחד הפך את האווירה לחגיגית במיוחד.

הכנת טנא "של פעם"

 

סלינו על כתפינו: חוגגות שבועות בבלוג

מה צריך?

חבל (אנחנו רכשנו במקס סטוק)

קערת פלסטיק

דבק חם

פרחים יבשים או פרחים מפלסטיק

שיבולים (חיטה או שעורה)

 

מה עושים?

הופכים את הקערה וממקמים את קצה החבל בנקודת האמצע של הקערה. מתחילים לסובב את החבל בזהירות תוך כדי מריחת דבק חם על החבל. ממשיכים לסובב את החבל בזהירות ולמרוח דבק.

סלינו על כתפינו: חוגגות שבועות בבלוג

המשיכו לסובב ולמרוח, ומדי פעם עצרו לבדוק שהחבל ממוקם במקום המתאים ושאין לכן רווחים. כל עוד הדבק לא יבש לגמרי אפשר לשחק עם המבנה של הקערה ולתקן טעויות.

היזהרו לא למרוח דבק חם על הקערה עצמה. אפשר להוריד את הדבק בסוף, אבל זה לא יהיה פשוט ועדיף להימנע מזה מראש. אפשר גם לצפות את הקערה בניילון נצמד ולמרוח עליו וזלין כדי שהחבל לא יידבק לקערה. אני נמנעתי מהשלב הזה ופשוט נזהרתי עם הדבק החם, מה שלא אומר שבסופו של דבר לא נאבקתי עם הורדת הדבק מהקערה.

סלינו על כתפינו: חוגגות שבועות בבלוג

כדי ליצור את הידיות של הטנא פשוט הרמתי קצת את החבל במעין קשת, והדבקתי רק את הקצוות של החבל לטנא.

אחרי שמסיימים להדביק את כל החבל מוציאים את הטנא שלנו מקערת הפלסטיק ומתחילים לקשט אותו. אנחנו בחרנו לקשט את הטנא בשיבולים ובפרחים יבשים. מיקמנו את השיבולים מסביב לטנא עם כיוון השעון, והדבקנו אותן עם דבק חם.

סלינו על כתפינו: חוגגות שבועות בבלוג

אחרי שהשיבולים הודבקו הוספנו גם פרחים יבשים בצבעי סגול, צהוב ולבן. אפשר להשתמש גם בפרחים מפלסטיק, אבל כיוון שהשתמשנו בשיבולים אמיתיות העדפנו שגם הפרחים שלנו יהיו אמיתיים, גם אם הם יבשים.

וזה הטנא שלנו, מלא בפירות ונח על ערמת חציר.

אחרי שאורטל ואני סיימנו להכין את הטנא הרגשנו שחסר לנו עוד משהו. רצינו להכניס לטנא לא רק פירות, אלא גם משהו עם טוויסט… וכך נולדה צנצנת הריבה, עם ריבת תות מספר המתכונים המשפחתי שלי.

לכבוד הריבה הזאת אנחנו קצת חורגות מהנושאים הקבועים בבלוג ונותנות לכן מתכון מתוק וטעים. אבל אל תדאגו – בהמשך אנחנו משדרגות את הצנצנת בהתאם לרוח הבלוג. אם תרצו, אפשר לשדרג גם צנצנת של ריבה מהסופר. אנחנו לא נגלה לאף אחד.

ריבת תות של סבתא נעמי

חומרים

קילו תות

תפוח עץ ירוק (גרנד)

חצי קילו סוכר

 

אופן ההכנה

שוטפים את התותים, חותכים אותם לחתיכות קטנות ומעבירים לסיר ביחד עם הסוכר. את התפוח מרסקים בפומפייה גסה ומוסיפים גם כן לסיר. מבשלים את הכל על אש נמוכה. מערבבים מדי פעם. אחרי כחמש עשרה דקות בישול מוציאים כפית נוזל מהסיר ושופכים אותו על צלחת. אם הריבה עדיין נוזלית ממשיכים לבשל עוד כמה דקות עד שהריבה מוצקה.

שדרוג צנצנת ריבה

 

מה צריך?

ריבה וצנצנת ריבה

נייר צבעוני

חוט שמשון

מספריים

עט לסימון

שיבולת

אופציונלי: סרט תחרה או סאטן

מה עושים?

מעבירים את הריבה לצנצנת לבחירתכן.

שימו לב שכדאי שהצנצנת תהיה מעוקרת. כדי לעקר צנצנות מניחים אותן בסיר עם מים חמים, מביאים לרתיחה ו"מבשלים" אותן לעשר דקות נוספות ברתיחה.

גוזרים עיגול מהנייר הצבעוני שבחרנו. כדאי לצייר עיגול על הצד האחורי של הנייר לפני שגוזרים, כדי שלא יהיו לנו טעויות בגזירה. העיגול צריך להיות גדול יותר מהמכסה של הצנצנת ב-3 ס"מ בערך.

ממקמים את עיגול הנייר מעל למכסה ומקפלים את הנייר כלפי מטה. ייווצרו לכם קמטוטים יפים של נייר מסביב לצנצנת – אנחנו מאוד אוהבות את המראה הזה.

קושרים חוט שמשון מסביב לצנצנת וקושרים. אפשר גם להשתמש בסרט תחרה או סאטן במקום חוט השמשון.

סלינו על כתפינו: ריבה ביתית לשבועות

נועצים שיבולת אחת (או שתיים) בחוט, והרי לכן צנצנת ריבה מוכנה לשבועות.

סלינו על כתפינו: ריבה ביתית לשבועות

סלינו על כתפינו: טנא DIY לשבועות

סלינו על כתפינו: ריבה ביתית לשבועות

גם המטעמים של שירי, טארט פולנטה וסלט בצנצנת, הצטרפו לחגיגה.

חגיגית שבועות ב-craft and dreams

סלינו על כתפינו: טנא DIY לשבועות

סלינו על כתפינו: טנא DIY

סלינו על כתפינו: חוגגות שבועות בבלוג

 

כמו שכבר סיפרנו לכן, הפוסט הזה נכתב כחלק מבלוג הופ מיוחד לשבועות. כל אחת מהבלוגריות המשתתפות כתבה והכינה פוסט מנקודת המבט האישית והייחודית שלה:

שירי מהבלוג מחשבות על אוכל הכינה מתכון לטארט פולנטה טבעוני לשבועות (ותאמינו לנו, הוא טעים במיוחד).

נועה מיצירתילי העלתה לערוץ היוטיוב שלה הדרכה מיוחדת להכנת חגורת פרחים מלבד לקישוט שמלת חג לבנה (לגרסה המודפסת לחצן כאן).

טל ועינת ממומנטו הכינו לנו ממתקי נייר כמו שרק הן יודעות, והעלו לבלוג שלהן רעיונות לשדרוג שולחן החג בעזרת חמישה מוצרי נייר פשוטים וזולים.

כמו תמיד, נשמח מאוד לשמוע את תגובותיכן ומחשבותיכן על הפוסט, על שבועות ובכלל על כל דבר אחר שתרצו לשתף אותנו.

שיהיה חג שבועות שמח וטעים!

Comments (2)

 • יו איזה ילדה מתוקה היית!!
  הסל ממש מקסים ובאמת נראה ממש שבועות-י 😉

  הגב
  • תודה רבה!
   בהחלט הייתה אווירת שבועות שמחה לאורך כל הצילומים 🙂

   הגב

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות