DIY אופנה ואקססוריז

צמיד פנינים לחתונה

לפני כמה שנים חברה ילדות טובה שלי התחתנה. היה לי ברור שכשחברה שהיא כמו אחות מתחתנת, אני נותנת את כל כולי כדי שיהיה לה אירוע מרגש שהיא תזכור כל החיים. כחובבת גדולה של DIY  היה לי גם ברור שחברתי תקבל כמה הפתעות עם הטאץ' האישי שלי, עבודות יד שניכרות בהן המחשבה, ההשקעה ובעיקר האהבה שלי אליה.

לשמחתי הרבה מעבר לזכות להכין לה את התכשיטים, ניתנה לי הזכות להכין עבורה גם את החופה, ולהיות בין מחזיקי החופה. אבל נעבור לחלק שבשבילו התכנסנו בפוסט הזה!

עונת החתונות של 2017 בעיצומה, ואנחנו מביאות לכן מדריך פשוט וקצר להכנת צמיד פנינים. אז לפני שאתן רצות לחנויות התכשיטים ומשאירות שם סכום לא קטן, למה שלא תנסו לעשות תכשיטים בעצמכן? היתרונות הם ברורים – גם נהנים, גם מעצבים משהו שהוא אישי ומיוחד רק לנו וגם הוא יותר זול. במדריך הזה נלמד אתכן איך להכין צמיד פנינים, ואתן מוזמנות להתחיל להכין בעצמכן תכשיטים אחרים על אותו בסיס.

 

מה צריך?

חוט דייגים, עדיף אלסטי

חרוזי מעיכה

פנינים (אני השתמשתי בשני סוגים של חרוזי פנינה)

שרשרת זהב משולבת עם פנינים

סוגר לצמיד (ניתן לקנות סוגרים של 2, 3 או 4 שורות)

פלאייר

מספריים

תוספות – חרוז סברובסקי כחול וטבעת O (לולאת חיבור)

 

מה עושים?

לפני שתתחילו בהכנת הצמיד צריך למדוד את היקף היד כדי לדעת מה מידת הצמיד הרצויה. אפשר למדוד את ההיקף בעזרת מטר רץ. יש להביא בחשבון שגם הסוגר מוסיף להיקף. כלומר, אם הסוגר שלנו הוא ברוחב של 1.5 ס"מ והשחלנו חרוזים באורך של 14 ס"מ – יש לנו בסך הכל 15.5 ס"מ של היקף צמיד.

שלב 1

נשחיל לקצה חוט הדייגים חרוז מעיכה ונעביר את החוט בתוך סוגר השלוש שורות כאשר נתחיל בשורה הראשונה שלו. את קצה החוט נעביר חזרה בתוך חרוז המעיכה כך שיצרנו מעין לולאה. כעת, נצמיד באמצעות פלאייר את החרוז המעיכה לסוגר ונמעך אותו לסגירה של החוט.

שלב 2

נשחיל את חרוזי הפנינים שבחרנו עד לאורך הצמיד הרצוי ובקצה נשים חרוז מעיכה נוסף. נבצע שוב פעם את הלולאה שמאפשרת את מעיכת החרוז שלנו ובעצם סוגרת את השחלת החרוזים. נכניס את חוט הדייגים למקום הנכון בסוגר שלנו (שימו לב כי אתן משחילות את החוט בצד הנגדי של הסוגר ובשורה המקבילה לשלב 1). נמעך את חרוז המעיכה ובעצם יצרנו את השורה הראשונה שלנו.

שלב 3

באותה שורה ראשונה בחרתי לשלב שרשרת שבתוכה יש כמה פנינים. אפשר לקנות שרשראות מסוג זה בכל חנות המוכרת אביזרי תכשיטים.

כדי לחבר את השרשרת לסוגר שלנו נזדקק ללולאת חיבור, אותה נפתח באמצעות פלאייר, ונשחיל את השרשרת לתוך הלולאה. השרשרת שבחרתי בנויה מחוליות קטנטנות שניתן להכניסן לתוך הלולאה. כעת, נפנה לעיגול האמצעי בסוגר שלנו ונכניס את לולאת החיבור שלנו לתוכו ובאמצעות פלאייר נסגור את לולאת החיבור.

שימו לב שסגרתן את הלולאה כמו שצריך כדי שהשרשרת לא תברח. נמדוד את האורך הצמיד הרצוי לנו ובאמצעות קאטר נחתוך את השרשרת.

שלב 4

בשורה השנייה בחרתי לשלב הפעם חרוזי פנינה מוארכים כדי לתת לצמיד יותר ייחוד ועניין. התהליך זהה לשלבים 1-3. כלומר, נשחיל חרוז מעיכה לקצה חוט הדייגים, ונמשיך ונעביר אותו בשורה השנייה של הסוגר שלנו. את הקצה של החוט נעביר חזרה דרך חרוז המעיכה כך שנוצרת לנו לולאה. נצמיד את חרוז המעיכה לסוגר ונמעך באמצעות פלאייר את החרוז. כעת, נשחיל את חרוזי הפנינה שלנו עד לאורך הרצוי ונכניס בקצה חרוז מעיכה נוסף. את קצה החוט נעביר דרך העיגול האמצעי של הסוגר (שימו לב כי אתם משחילים בחלק השני של הסוגר).

בשורה השלישית והאחרונה בחרתי לחזור לשילוב של הפנינים והשרשרת מהשורה הראשונה (שלבים 1-3).

נשחיל את חרוזי הפנינה עד האורך הרצוי ונסגור את הצמיד באמצעות חרוזי מעיכה ובאמצעות לולאות חיבור נשלב לאותה שורה בסוגר את השרשרת המשולבת פנינים עד לאורך הרצוי, נחתוך אותה באמצעות קאטר ונסגור את הכל עם לולאת חיבור נוספת. שימו לב כי הלולאה סגורה כמו שצריך ומהודקת עד הסוף.

תוספת קטנה שמוסיפה צבע לצמיד – ניקח חרוז טיפה קריסטל או סברובסקי כחול למזל נשחיל אותו לתוך לולאת חיבור בגודל המתאים. נכניס אותו לשורה הראשונה של הצמיד ובאמצעות פלאייר נסגור את הלולאה.

צמיד פנינים לחתונה

צמיד פנינים לחתונה

סיימנו! תתחדשו ושיהיה במזל טוב!

איך להכין לבד צמיד פנינים לחתונה

 

 

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות