DIY יצירה עם ילדים

יום הולדת נסיכות ואבירים

לפני כמה חודשים בת דודה שלי ביקשה את עזרתי בארגון מסיבה לבן שלה. הילד חגג יום הולדת 5 עם חברה לגן, והנושא שהם בחרו היה נסיכות ואבירים. לאוכל, לשתייה ולמתקן מתנפח ההורים דאגו – ואני התבקשתי לעזור עם פעילות יצירה בלבד. וכשאני אומרת "בלבד" אני מתכוונת שהיו שם 5 עמדות יצירה שונות, פלוס עמדת צילום של אביר ונסיכה.

עמדות היצירה הורכבו משתי עמדות לנסיכות, שתי עמדות לאבירים ועמדה אחת משותפת. העמדות של הנסיכות כללו קישוט כתרים ושרביטים, והאבירים קישטו חרבות ומגינים. העמדה המשותפת הייתה הרכבה וקישוט של טירה מגלילי נייר ובריסטולים. בסופו של דבר כמעט כל הילדים עברו בכל העמדות ובשבילי זה היה ממש כיף לראות ילד אוחז ביד אחת שרביט ובשנייה חרב.

אז אם גם אתן רוצות להכין פעילויות יצירה למסיבת נסיכות ואבירים – הגעתן למקום הנכון. אגב, אפשר להכין את הפעילויות האלה לא רק למסיבה, אלא גם לאחר הצהריים של יצירה בבית. הן יכולות להיות רעיון מעולה גם לפעילות לפורים! אחרי שלב הקישוט אפשר בהחלט להתחפש לנסיך, נסיכה, אביר או אבירה ולהתחיל לשחק.

עמדה ראשונה: חרבות

את החרבות הכנתי מקרטונים שאספתי. ציירתי שבלונה על קרטון, והעתקתי אותה לשאר הקרטונים. חתכתי את כל החרבות עם סכין יפני, לא לפני שבדקתי שהניצב של החרב נוח לאחיזה.

בכל העמדות פיזרתי אבנים צבעוניות, טוליפים, צבעי פנדה, צורות מסול ומדבקות לקישוט.

עמדה שנייה: מגינים

המגינים היו קצת יותר מסובכים להכנה. גם אותם הכנתי מקרטונים, וממש כמו החרבות הכנתי קודם כל שבלונה, שאותה העתקתי לכל הקרטונים וגזרתי. אחרי שהמגינים היו מוכנים הכנתי שבלונה נוספת עם סמל אבירים. את הסמל העתקתי לבריסטול, וחתכתי את הצורה הפנימית שלו.

מיקמתי את השבלונה על המגן, וריססתי עם ספריי כסוף.

גזרתי רצועת קרטון דקה והדבקתי אותה עם דבק חם לצד האחורי של המגן ליצירת ידית אחיזה.

עמדה שלישית: כתרים

את הכתרים הכנתי מבריסטולים צהובים. גזרתי מהבריסטול צורת כתר, והוספתי שני חורים מכל צד. בצד אחד השחלתי גומי, כדי שאחרי שיקשטו אותו יהיה אפשר לקשור אותו בקלות בהתאם לגודל הראש של הנסיכות או הנסיכים.

עמדה רביעית: שרביטים

השרביטים הוכנו ממקל רופא עבה וכוכב שהודבק עליו עם דבק חם. פשוט וקל 🙂

עמדה חמישית: הרכבת טירה

בדמיוני ראיתי המוני טירות עומדות אחת ליד השנייה, מקושטות ויפות. הילדים קצת פחות התלהבו מהעמדה הזאת – למרות שאני עדיין חושבת שהיא ממש חמודה.

בעמדה הזאת הילדים היו צריכים להרכיב טירה שהוכנה מגלילי נייר טואלט. גליל אחד היה הבסיס, עם חריצים משני הצדדים. בחריצים האלה נכנס גליל נוסף שחציתי לחצי. על הגליל הזה התלבש גג – חרוט שהכנתי מבריסטולים בכל מיני צבעים. כמובן, אפשר לשחק עם ההרכבה הבסיסית וליצור טירות שונות לפי רצונכם.

עמדת צילום

את העמדה הזאת הכנתי מקאפה, צבעי אקריליק וסכין יפני.

ציירתי דמויות של אביר ונסיכה, וחתכתי את האזור של הפנים עם סכין יפני כדי שהילדים יוכלו להציץ בחור ולהצטלם בתור נסיכות ואבירים! כדי שהקאפה תעמוד הכנתי לה בסיס מיוחד מקרטון עבה.

ואחרי שהכל היה מוכן כל מה שנשאר לעשות היה לתעד 🙂

אם הכנתן מסיבה מדליקה – נשמח לראות! שתפו אותנו בתגובות או בפייסבוק שלנו 🙂

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות