DIY השראה חגים ומועדים צמחים ופרחים

פריחתה של סין: על פרחים ואריזת מתנות לחג

את העולם הקסום של טל-יה קריגר ושל המותג שלה ink flower גיליתי כבר לפני כמה שנים. באיורים שלה היא משלבת בין קליגרפיה סינית ובין אהבתה לפרחי הבר הארץ-ישראליים, ובמשיכות מכחול קליגרפיות היא נותנת לצמחים המוכרים רוח חדשה.

כשהתחלנו לארח אנשים בבלוג, מיד ידעתי שאני רוצה לעשות איתה שיתוף פעולה, אבל לא ידעתי בדיוק מה נעשה. ואז הגיע פסח והבנתי: הקסם של האיורים של טל-יה הוא בצמחים ובפרחים, ומה יותר אביבי ומשמח מפרחי האביב הישראליים? ומה יותר הגיוני מאשר לארוז איתם מתנות לפסח? האיורים של טל-יה יכולים להיות מתנה מושלמת לחג, ובעזרתם גם נוכל להדגים איך לארוז מתנות, עם פרחים כמובן. מיד נוצר לו שיתוף פעולה שמח ומשמח, באחד הפוסטים היפים ביותר שהתפרסמו אצלנו בבלוג.

הקסם באיורים של טל-יה מגיע מהשילוב המיוחד בין ציור קליגרפיה מסורתית, שאותה היא למדה במשך שבעה חודשים בסין, ולציור הצמחים הישראליים המוכרים, כמו גזר בר, תורמוס, גדילן ושיבולת שועל.

פריחתה של סין: על פרחים ואריזת מתנות

פריחתה של סין: על פרחים ואריזת מתנות

פריחתה של סין: על פרחים ואריזת מתנות

את ההשראה לציורים טל-יה מוצאת בשדות הפתוחים של המושב שבו היא גרה, וגם בגינה בבית הוריה. חוץ מקליגרפיה מסורתית היא מציירת גם בצבעי מים, וגם בציורים האלה יש את אותו קו עדין ומינימליסטי שמאפיין את הציורים המסורתיים יותר.

טל-יה יוצרת הדפסים בגדלים שונים, גלויות וכרטיסי ברכה שנמכרים בחנויות שונות (NOOKשונראחנותא ועוד), וגם בחנות שלה באטסי. בקרוב היא תשתתף במכירה ביתית בהוד השרון, ואנחנו בהחלט ממליצות להגיע לשם ולהתרשם מקרוב מהאיורים שלה וממוצרים של מעצבות רבות אחרות.

אחרי הביקור בסטודיו של טל-יה היינו נרגשות להתחיל לעבוד על אריזות למתנות שלנו, ומקורות ההשראה שלה הפכו להיות גם אלה שלנו. רצינו ליצור אריזות שימשיכו את הקו המינימליסטי והעדין של האיורים, ולתבל אותן בשלל פרחים, כשהמתנה היא כמובן איור יפהפה של טל-יה!

אז יצאנו לגינה, קטפנו קצת פרחים (לא מוגנים!) והתחלנו לארוז.

מה צריך?

נייר קראפט

פרחים

כרית דיו וחותמות

חוט שמשון

מספריים

דבק

עט

דף נייר לבן

ומתנה – כמובן!

מה עושים?

גוזרים חתיכת נייר קראפט שתתאים לגודל של המתנה שלכם. אם אתן לא בטוחות איזה גודל לגזור – נסו למדוד "בערך" את המתנה, ותמיד תגזרו קצת יותר. עדיף שיהיה לכם עודף נייר מאשר לגלות אחרי הגזירה שחסרה לכם חתיכה קטנטנה…

לסגירת הנייר השתמשנו בוואשי טייפ, אבל אתן בהחלט יכולות להשתמש גם בסלוטייפ. זה לא כל כך משנה.

ליפפנו סביב הנייר העטוף חוט שמשון, וקשרנו.

אחרי הקשירה של החוט הרגשתי שמשהו חסר, והחלטתי להדביק על החוטים ברכת חג שמח. גזרתי דגלונים קטנים מנייר לבן, והחתמתי על כל דגלון אות בברכת "חג אביב שמח". מסביב לכל דגלון הוספתי בעט קווים מקווקווים – אני אוהבת את האפקט שזה יוצר, אבל כמובן אפשר לוותר על זה. כל דגלון הודבק לחוט עם מעט דבק.

לעטיפה הוספנו גם פרחים מעץ האפרסק שפרח בחוץ. פשוט קטפנו והדבקנו.

שימו לב: לפרחים שאתן בוחרות יש חשיבות. הפרח של האפרסק לא שרד את היום, אבל פרחים אחרים יכולים להחזיק מעמד מעט יותר זמן, כמו חרצית למשל. גם ירק מחזיק מעמד מעט יותר זמן (עלים מכל סוג שהוא: ברוש, אקליפטוס, עשב מהגינה). לכן, עומדות לפניכן שתי אופציות: לתת את המתנה באותו יום של האריזה, או להשתמש בפרח אחר.

האריזה השנייה שלנו היא קצת דומה וקצת שונה: הרעיון עצמו הוא דומה, אבל החלפנו את נייר הקראפט, את החותמות וגם את הפרחים.

מה צריך?

נייר קראפט עם עיגולים (אנחנו רכשנו באיקאה)

פרחים

כרית דיו וחותמות

חוט שמשון

מספריים

דף נייר לבן

מתנה

מה עושים?

גוזרים את נייר הקראפט בהתאם לגודל המתנה, ועוטפים כרגיל.

אריזת מתנות לפסח

אריזת מתנות עם נייר קראפט ופרחים

מלפפים סביב הנייר חוט שמשון וקושרים מאחור.

אריזת מתנות עם נייר קראפט ופרחים

ממקמים את הפרחים שבחרנו מתחת לחוט שמשון. מחתימים את החותמת על דף נייר, גוזרים ומדביקים על הפרחים וחוט השמשון. כדאי להדביק גם את הפרחים לעטיפה עצמה, כדי שהם לא יזוזו.

האריזה האחרונה שלנו היא שילוב של שתי האריזות הראשונות: עטיפה רגילה בנייר קראפט, ליפוף חוט שמשון, וקישוט בדגלון קטן ובוואשי טייפ.

איך לארוז מתנות בקלות

 

חג שמח לכולן!

אתן מוזמנות להיכנס גם לפוסט הזה, שם תגלו עוד 20 רעיונות נוספים לאריזת מתנות.

אל תשכחו לעדכן אותנו במתנות שקניתן ואיך ארזתן אותן 🙂 נשמח לשמוע אם אהבתן את הצעות ההגשה שלנו כאן בתגובות, וגם בפייסבוק או באינסטגרם.

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות