DIY חגים ומועדים

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

במשך זמן רב רציתי להכין צנצנת זכוכית שעל המכסה שלה מודבקת חיה קטנה. זה נראה פרויקט קל ופשוט, אבל בכל זאת הניסיון הראשון שלי להדביק חיה למכסה ולרסס את הכל בספריי לא הצליח. הספריי לא התייבש לי, נהיו גבשושיות צבע על החיה, והכל נהיה דביק ומגעיל ולא כיף, אז זנחתי את הרעיון והמשכתי לדברים אחרים.

מוצג א: פרויקט שנראה קל בפינטרסט, לא כל כך פשוט במציאות!
מקור: three little monkeys studio

 

וכך המשכתי בחיי, יצרתי פרויקטים אחרים וקוששתי חומרים ורעיונות. יום אחד דיברתי עם אורטל על צבעים וגם על סוגים שונים של ספריי (נושאי השיחה שלנו תמיד מרתקים), ופתאום הבנתי – זאת לא אני! זה הספריי! כנראה שמשהו בספריי לא היה מוצלח במיוחד ולא התאים למשטחים שריססתי עליהם, ולמה שלא אנסה שוב עם ספריי אחר? אני יודעת, הייתי צריכה לחשוב על זה קודם, אבל לפעמים הקיבעון המחשבתי שלנו סוגר עלינו.

החלטתי שאני לא מוותרת לעצמי, ואני חייבת לנסות שוב, אבל הפעם – שתהיה גם צנצנת עם טוויסט. אם כבר אז כבר. חשבתי שזה יהיה נחמד לצרף לצנצנת גם מעמד קטן שיגביה אותה, ובמקס סטוק מצאתי את הפתרון שלי: פמוט זכוכית שהתאים בצורה מושלמת לצנצנת. בין כל המחשבות על צנצנות התרוצצו גם מחשבות על פסח ועל זה שאני רוצה להכין משהו משמח לשולחן החג – ופתאום הכל התחבר, כמו שקורה לי בדרך כלל בעולם היצירה.

למה שלא אכין צנצנת עם סנאי, ובתוך הצנצנת יהיו אגוזים? זה נראה לי כמו פתרון נהדר לצנצנת הזכוכית ולקישוט שולחן החג. שתי ציפורים במכה אחת, בדיוק כמו שאני אוהבת.

מוצג ב: הניסיון השני שלי בריסוס מקשט את שולחן החג

 

אז אילו חומרים צריך בשביל לעשות צנצנת חמודה לחג?

צנצנת

פמוט

חיה מפלסטיק

ספריי

פריימר (אופציונלי)

עלים מפלסטיק

דבק חם

מספריים

מה עושים?

נבחר את העלים, הצנצנת והפמוט שנרצה לעבוד איתם, וגם חיה קטנה מפלסטיק שאוהבים, או שתתאים לאירוע שלכם. אנחנו בחרנו בסנאי שישמור על האגוזים שלנו לפסח.

נרסס את החיה ואת מכסה הצנצנת בספריי (אנחנו ריססנו בספריי זהב). אם יש צורך נרסס לפני גם בפריימר. אחרי הייבוש נבדוק אם הצבע כיסה את כל צדי החיה והמכסה, ואם לא נרסס שכבות נוספות של ספריי עד שהצבע נראה אחיד.

שימו לב: לפני הריסוס המלא כדאי לבדוק את הספריי שאתן רוצות לעבוד איתו על שטח קטן, כי יש ספריי שלא מתאים לעבודה עם פלסטיק. אם נראה לכן שהספריי לא מתאים אפשר לנסות גם עם פריימר ייעודי לפלסטיק, ואם גם זה לא עובד – תחליפו את הספריי.

שימו לב 2: בריסוס עדיף לעבוד בכמה שכבות דקות. אל תרססו שכבה עבה מדי, אחרת יכול להיות שייווצרו לכן "טפטופי" צבע על המשטח, ואנחנו לא רוצות שזה יקרה.

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

העלים שבחרתי היו מחוברים זה לזה בענפים. אנחנו לא נצטרך את הענפים, ולכן אם גם העלים שלכם מחוברים לענפים – תגזרו אותם מהענפים כבר עכשיו.

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

נסדר את העלים על הפמוט, ונראה אם יש לנו מספיק עלים לכסות את כולו. נדביק את העלים לפמוט עם דבק חם.

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

אחרי שכל העלים שלנו מעוצבים כמו שאנחנו רוצים על הפמוט, נדביק את הצנצנת על העלים.

נדביק את הסנאי למכסה עם דבק E6000, עם דבק חם, או כל דבק חזק אחר. לנו ההדבקה עבדה הכי טוב עם E6000.

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

נניח את הצנצנת על שולחן החג, נכניס אליה אגוזים, וניתן לסנאי לשמור עליהם.

מלאו כיסיי באגוזים: צנצנת סנאי לפסח

כמובן, אפשר להכניס לצנצנת עוד הרבה דברים אחרים, כמו סוכריות, שוקולדים, פרחים מיובשים – תנו לדמיון להשתולל 🙂

♥ אל תשכחו לספר לנו אם עשיתן צנצנת שכזאת, נשמח מאוד לשמוע מכן בפייסבוק (אפשר לתייג @craft&dreams) או באינסטגרם (שם מתייגים @craft_and_dreams) 

 

עוד רעיונות יצירתיים לפסח מחכים לכן בבלוג

מפיות חגיגיות לפסח – להדרכה הקליקי כאן

 

אריזת מתנות עם פרחים – להדרכה הקליקי כאן

 

ערכת פרינטבלס מהממת לשולחן החג – להורדה לחצי כאן

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות