DIY אופנה ואקססוריז חגים ומועדים

קולב מקושט לשמלת כלה

גם שנה אחרי החתונה שלי אני עדיין נהנית להתעסק בחתונות. נכון, החתונה שלי מאחוריי, אבל זה לא אומר שאני לא יכולה להמשיך וליהנות מהעיסוק הקסום הזה! למזלי, יש לי כמה חברות שעדיין לא התחתנו, ואני בטוחה שאהיה שם לעזור להן במה שיצטרכו.

טל, חברה טובה שלי אי שם מימי התיכון, התחתנה לא מזמן, ורציתי להכין לה משהו מיוחד ואישי. לפני החתונה שלה התחלתי לחשוב מה הייתי שמחה להכין לבד לחתונה שלי, או מה הייתי שמחה לקבל במתנה והיה חסר לי. נזכרתי ביום האירוע, כשהצלמים ביקשו לצלם את שמלת הכלה שלי והרימו גבה לנוכח הקולב העלוב שתליתי אותה עליה. אולי לחלקכן זה נשמע בנלי – מדובר הרי בתמונת אווירה שתופסת חלק כל כך קטן משלל הצילומים שהזוג מקבל בסוף האירוע. אבל דווקא אחרי שקיבלתי את התמונות של החתונה הבנתי כמה הייתי שמחה אם הייתי מארגנת מראש קולב יפה. זה צרם לי במיוחד כי הרי אני כל כך אוהבת להכין דברים, ולא הבנתי איך יכולתי לפספס הזדמנות להכין משהו כל כך חשוב. אבל לאור העובדה שגרתי בחו"ל בתקופה שלפני החתונה והגענו לארץ ישר אליה, לא התאפשר לי בכלל לחשוב על דברים כאלו.

החתונה של טל, ובשיתוף פעולה מלא איתה, אפשרה לי לעשות חוויה מתקנת – וכך נולד לו הקולב שלפניכן. רציתי להכין לטל משהו יותר מיוחד מהקולבים הפופולריים בקרב הזוגות, משהו קלאסי וגם קצת שונה מיצירת השמות שלהם מחוט תיל. אני אמנם לא אובייקטיבית, אבל לגמרי התאהבתי בקולב הזה, והלוואי שהוא היה איתי בחתונה שלי.

אז לכל המאורסות שבדרך, לחברות הטובות שלהן או לבנות המשפחה שרוצות להעניק מתנה מקורית, אישית ומלאת אהבה לכלה – לפניכן הדרכה ליצירת קולב יפהפה ופשוט.

קולב לשמלת כלה: החומרים

מה צריך?

קולב מעץ

דבק חם

דבק E6000

אופציונלי: דבק לשיבוץ אבנים (לא בתמונה)

מספריים

פרחי פלסטיק

סרט תחרה

פנינים לשיבוץ

מה עושים?

בוחרים קולב מעץ ומתחילים לעבוד עליו. הצבע המקורי של הקולב שלנו היה ורוד, ומאוד אהבנו אותו. אם הקולב שלכן בצבע עץ טבעי תוכלו לבחור להשאיר אותו בצבע המקורי או לצבוע אותו בצבע אקריליק או בצבע עץ.

התחלנו ללפף את סרט התחרה מסביב לקולב. בעזרת מקלון צמר גפן מרחנו מעט דבק על הקולב והדבקנו את קצה הסרט. לא הדבקנו את הסרט עצמו לקולב, אלא הסתפקנו בנקודת דבק קטנה משני הצדדים של הקולב.

קולב לשמלת כלה - DIY

אחרי שליפפנו את סרט התחרה חתכנו עם מספריים מעט פרחים ועלים מפלסטיק. את הפרחים אפשר לגזור בקלות מהגבעול הראשי עם מספריים, אז אל תפחדו לקנות גם זר פרחים שלם ולא פרחים בתפזורת. הרבה פעמים משתלם יותר מבחינה כספית לקנות זרי פלסטיק קטנים, ובתור בונוס אתן גם מקבלות עלים וגבעולים באותו מחיר.

את הפרחים והעלים הדבקנו אותם לראש הקולב עם דבק חם, אחרי שעיצבנו אותם בצורה שרצינו.

אחרי הדבקת הפרחים הרגשנו שמשהו חסר, ופיזרנו פנינים על הקולב עצמו ועל סרט התחרה. את הפנינים הדבקנו עם דבק מיוחד לשיבוץ אבנים. אם אין לכן דבק כזה תוכלו להשתמש גם בדבק E6000, רק כדאי להיות מאוד זהירים בשימוש בו. אנחנו ממליצות להשתמש שוב במקלון הצמר גפן כדי למרוח את הדבק ולא למרוח אותו ישירות מהשפופרת.

קולב לשמלת כלה - עונת החתונות החלה

קולב מקושט לשמלת כלה

קחו נשימה עמוקה של אוויר צח (כי אחרי כל הדבק הזה כדאי לנשום קצת אוויר נקי), והתבוננו במעשה ידיכן!

קולב מקושט לשמלת כלה

ולסיום, קצת תמונות מיום האירוע המשמח:

קולב מקושט לשמלת כלה - איה ואבי צלמיםצילום: איה ואבי צלמים

קולב מקושט לשמלת כלה: איה ואבי צלמים

צילום: איה ואבי צלמים

אז לכל הכלות שבינינו שיהיה במזל טוב! מאחלות לכן אירוע מרגש והתחלה של חיים משותפים מאושרים ומלאי אהבה ❤️️

 

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות