DIY עיצוב הבית

הכיני בעצמך: מובייל עננים לחדר ילדים

מאז שהכנתי לסלון הדירה שלי ושל חן קישוט לקיר מקרש עץ ומפרנזים, התחשק לי להכין גרסה דומה אך שונה גם לילדים. מזל שיש לי את האחיינים שלי בתור תירוץ מושלם לקצת DIY. אחרי קצת הרהור בעניין החלטתי להכין לחדר שלהם מובייל שישלב בין מוטיב העץ מקישוט הקיר הקודם – אבל את הפרנזים הכהים והדרמטיים שהיו בו החלפתי בענני לבד, פונפונים תכולים וחרוזים צבעוניים. התוצאה הייתה מובייל עננים בהיר ויפה שאותו תלתה אחותי לצד מדבקת מטוס שכבר הייתה בחדר, וההתאמה הייתה מושלמת.

מה צריך בשביל להכין מובייל עננים?

קרש עץ

פונפונים (למדריך להכנת פונפונים)

לבד לבן

חוט דייגים

חוט רקמה

חרוזים

חרוזי מעיכה

אקרילן

דבק מגע (או דבק חם)

פלייר

מספריים

מחט

דף ועט

מה עושים?

משרטטים על נייר ענן בגודל שנרצה. אני קיפלתי דף לבן פשוט לשניים, וציירתי עליו חצי ענן. אחרי שגזרתי ופתחתי את הדף נוצרה לי שבלונת ענן מושלמת.

מצמידים את שבלונת הענן ללבד לבן בעזרת סיכות תפירה, וגוזרים את הלבד. שימי לב שבמובייל שלנו יש שני עננים, וכל אחד מהם מורכב משני צדדים.

כלומר – כדי ליצור שני עננים למובייל עלינו להכין ארבעה עננים מלבד.

אחרי שגזרנו את העננים, נתפור שני עננים בודדים ביחד בעזרת תך שיניים. אני אוהבת להשתמש בחוט רקמה – הוא בולט יותר מחוט תפירה רגיל ובמקרה הזה רציתי שתך השיניים ישמש בתור דוגמה יפה על הענן.

שימי לב: אנחנו לא נסגור את הענן עד הסוף, אנחנו רוצים להשאיר פתח קטן כדי להוסיף אקרילן.

נוסיף מעט אקרילן דרך הפתח שהשארנו. האקרילן מעניק נפח לענן והופך אותו לפלאפי ו"ענני" יותר.

לאחר הוספת האקרילן נסגור את הפתח בתך שיניים.

אם סיימת להכין את העננים אפשר לעבור לחלק הבא שהוא השחלת החרוזים והפונפונים. נתחיל בהשחלת חוט דייגים בקצה ענן אחד. נשחיל קצה אחד בענן בעזרת מחט ונמתח אותו לאורך שנרצה, כך שייווצר לנו חוט כפול שמרכזו בענן.

כדאי לשים לב לאורך החוט – זה יהיה האורך שבו נשתמש לתלייה על המובייל. כדאי להחליט בשלב זה מה יהיה הגובה של הענן, וכמה חרוזים ופונפונים תרצי לשלב. נסי לתכנן את אורך החוט ומה יהיה תלוי עליו לפני השלב הבא.

אחרי שהחלטת מה יהיה אורך החוט העבירי חרוז מעיכה בשני החוטים עד לתחילת הענן. מעכי את חרוז המעיכה עם פלייר. 

ועכשיו הגיע הזמן להשחיל את הפונפונים ואת החרוזים! את יכולה להחליט על סדר מסוים של חרוזים ופונפונים, או פשוט לזרום על מה שיש. מה שלא תבחרי, את החרוזים והפונפונים אפשר להשחיל בעזרת מחט. כדי שהם לא יזוזו ממקומם אל תשכחי להשחיל חרוז מעיכה לפני החרוזים, ולמעוך אותו במקום שבו תרצי שהם יהיו ממוקמים. גם במקרה של הפונפון אפשר בהחלט להוסיף חרוז מעיכה.

אחרי שהחוטים שלנו מוכנים אפשר לקשור אותם על קרש העץ בקשר רגיל. אני בחרתי להכין שני חוטים לתלייה, אבל את כמובן יכולה להוסיף עוד עננים וחוטים.

כיוון שחוט דייגים הוא חוט חלק, רציתי לאבטח אותו לקרש העץ כדי להיות בטוחה שהוא לא יזוז. הוספתי טיפה של דבק מגע בצד האחורי של המובייל (אפשר להשתמש גם בדבק חם במקום בדבק מגע), והנחתי על החוט והדבק פיסה מרובעת של לבד. 

את לא חייבת לעשות את השלב הזה, במיוחד אם את משתמשת בחוט שהוא לא חוט דייגים. אני חששתי שהחוט יזוז בלי החיזוק הנוסף ולכן הדבקתי את החוט גם עם דבק.

אחרי שהדבק מתייבש המובייל מוכן לתלייה!

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות