איך תופרים גומיית סקראנצ'י
DIY אופנה ואקססוריז תפירה ורקמה

איך לתפור בקלות גומיית סקראנצ'י: פרויקט לתופרות מתחילות

אם לפני כמה שנים היו אומרים לי שאני ארצה יום אחד ללכת עם גומיית סקרנצ'י, ככל הנראה התגובה שלי הייתה "פחחחחחחחח".אבל מה לעשות, כמו כמעט כל דבר אופנתי משנות ה-90 גם גומיית סקראנצ'י חזרה להיות פופולרית, ואחרי שראיתי כמה וכמה תסרוקות נאות איתה החלטתי להשיג אחת כזאת לעצמי.

ואם כבר גומיית סקראנצ'י, למה שלא אכין אותה בעצמי? גומייה כזאת היא סופר פשוטה להכנה, והיא יכולה להיות פרויקט מעולה לתופרות מתחילות. גם אם אין לכן מכונת תפירה חוט ומחט יספיקו לגמרי במקרה הזה, רק תוסיפו להם רצועת גומי ושאריות בדים ואתן מוכנות לצאת לדרך. מבחינת סוג בד אני ממליצה לבחור בבד כותנה פשוט או בבד קטיפה. עוד בחירה פופולרית לגומיית סקראנצ'י היא בד סאטן שהוא בד מאוד יפה, אבל מאוד מחליק – גם מהשיער וגם בתפירה – ולכן אם את תופרת מתחילה אני פחות ממליצה עליו.

שנתחיל?

מה צריך?

שארית בד בגודל של 45 על 10 ס"מ

רצועת גומי באורך של 18 ס"מ

מכונת תפירה או חוט ומחט

סיכות תפירה

סיכות ביטחון

מספריים

מטר

גיר או עט סימון

מה עושים?

נתחיל מסימון הבד שלנו. אנחנו צריכים רצועה באורך של 45 ס"מ ורוב של 10 ס"מ. אפשר לסמן את הרצועה על הבד עם גיר סימון, עט סימון או אפילו עם עיפרון.

מקפלים את הצד הלא נכון (זה שיש עליו סימון) כלפי פנימה ס"מ אחד. אפשר לגהץ את הבד כדי שהתפירה תהיה נוחה יותר. אפשר גם להצמיד סיכות במקום לגהץ.

מקפלים את הרצועה שלנו לחצי לכל האורך. השארית הקטנה שקיפלנו קודם צריכה להיות כלפי חוץ.

תופרים את הרצועה לכל אורכה. שימו לב: שני הקצוות נשארים פתוחים. אנחנו תופרים רק לאורך.

אל תשכחו לעשות תפר ביטחון בתחילת התפירה ובסופה. כדי לעשות תפר ביטחון אנחנו תופרים כמה תכים במכונה, עוצרים, ועושים תפירה לאחור על אותו התפר. כשמגיעים לקצה ממשיכים לתפור כרגיל. את אותו תפר צריך לעשות גם בקצה השני.

גומיית סקראנצ'י - פרויקט לתופרות מתחילות

הופכים את הרצועה!

גומיית סקראנצ'י - פרויקט לתופרות מתחילות

אחרי שהפכנו את הרצועה אפשר להשחיל את הגומי.

חותכים רצועת גומי באורך של 18 ס"מ ובקצה אחד משחילים סיכת ביטחון. את הקצה השני מהדקים לבד עם סיכת ביטחון או סיכה פשוטה, ומתחילים להשחיל את הגומי לאורך הבד. בשלב הזה כבר תוכלו לראות את הכיווצים של גומיית הסקראנצ'י.

אחרי ששני הקצוות בחוץ אפשר לעשות קשר רגיל בגומי, או לתפור את שני הקצוות יחד במכונת תפירה. אנחנו עוד רגע נתפור את הכל ביחד שוב, אז גם אם התפירה לא יצאה לכם כמו שצריך הכל בסדר.

גומיית סקראנצ'י - פרויקט לתופרות מתחילות

מלבישים את קצוות הבד אחד על השני ותופסים עם סיכות. תופרים תפר שיחבר לנו את הכל ביחד – את שני הקצוות ואת רצועת הגומי שבפנים. אני השתדלתי לעשות את התפר קרוב לקצה, אבל גם לא קרוב מדי כדי ששום דבר לא יברח.

אל תשכחו לעשות תפרי ביטחון!

גומיית סקראנצ'י - פרויקט לתופרות מתחילות

זהו, בשלב הזה אמורה להיות לכן גומיית סקראנצ'י חדשה ויפה.

איך תופרים גומיית סקראנצ'י
איך תופרים גומיית סקראנצ'י
איך לתפור גומיית סקראנצ'י
איך תופרים גומיית סקראנצ'י

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות