DIY DIY חגים ומועדים

חתונת ה-DIY שלי, או: איך להוסיף טאץ' אישי לחתונה

ב-5.4.2019 התחתנתי. החתונה התקיימה אחרי תשעה חודשי אירוסים, פרק זמן קצת יותר ארוך ממה שתכננו בהתחלה. אחרי שחן הציע לי נישואין ביולי חשבנו להתחתן באוקטובר, אבל מהר מאוד הגענו למסקנה שזה קצת מהיר מדי עבורנו ועדיף שניקח את הזמן. זה היה רעיון טוב בסופו של דבר, אף על פי שאני חושבת שיש זוגות שתכנון חתונה בשלושה חודשים יכול לעבוד מצוין בשבילם. במקרה שלנו היינו משתגעים מלחץ (בכל מקרה לקראת הסוף כמעט ואיבדנו את זה לחלוטין) אז טוב שבחרנו להאריך את הדד ליין.

כבר אחרי האירוסין, ולמען האמת גם לפניהם, היה לי ברור שתהיה לי יד בעיצוב החתונה. גם לכל השאר זה היה די ברור, הרי בכל זאת יש לי בלוג יצירה. כל פעם שסיפרתי למישהו שהתארסתי הוא מיד ציין ש"וואי, בטח תכיני המון דברים!". אז לא, לא הכנתי המון דברים. זאת הייתה אחת ההחלטות שלי כבר מהתכנון הראשוני של החתונה – לא להשתגע עם ה-DIY. גם אחרי שהארכנו את המועד של החתונה לאפריל, והיה לי קצת יותר מרווח נשימה, דבקתי בהחלטה שלי. נכון, יש לי בלוג יצירה, ונכון, אני מאוד אוהבת DIY, אבל בין כל הדברים שצריך להכין ולתכנן הרגשתי שזה יהיה יותר מדי בשבילי.

וזה עבד לי מעולה. הכנסתי לחתונה את הטאצ'ים האישיים שלי, בלי לאבד את הראש ובלי להשתגע יותר מדי. אני מודה שלקראת מועד החתונה קצת שיגעתי את כולם כי הרגשתי שלא עשיתי מספיק, אבל במבט לאחור זה היה די והותר. האם הייתי משנה משהו? אני ממש לא בטוחה. הייתה לנו חתונה כמעט מושלמת, הרי תמיד יש דברים שלא מסתדרים, והעיקר – נשארנו עם זיכרונות טובים ומתוקים. והיי, הדבר הכי חשוב בסופו של דבר הוא מי שאת מתחתנת איתו ולא כל הבלגן שמסביב.

אז מה בכל זאת הכנתי לחתונה?

 

Save the Date

 

זה הדבר הראשון שידעתי שארצה להכין לחתונה. אני לא ממש בטוחה למה זה היה לי כל כך חשוב, אבל פשוט לא יכולתי לוותר על זה. ידעתי שארצה לעשות סרטון סטופ מושן ולקח לי קצת זמן להגיע למסקנה מה בדיוק אעשה בו. התסריט הוא תמיד החלק הכי קשה בהכנת סרטון כזה. בסופו של דבר יצא סרטון חמוד ששלחנו בוואסאפ לכל המוזמנים, ולפי התגובות גם הם חיבבו אותו.

עוד רעיונות ל-Save the Date נמצאים ממש כאן.

הזמנות

 

בניגוד לסרטון סטופ מושן, ההזמנות היו הדבר האחרון שחשבתי שאכין לחתונה. היו לנו כבר הזמנות אחרות שקיבלנו במתנה, ואחרי שכבר הדפסנו אותן לא היינו בטוחים בנוגע לשעת קבלת הפנים. החלטתי להשתעשע קצת בקנבה ולראות מה אוכל לעשות אם נחליט בסופו של דבר לשנות את השעה. מפה לשם התאהבנו בהזמנה החדשה והרגשנו שהיא הרבה יותר מייצגת אותנו (בסדר, מייצגת אותי). אחרי התלבטויות קשות מאוד שכללו דיונים ארוכים מדי בנוגע לשעה, החלטנו להישאר בשעה המקורית – אבל להחליף את ההזמנה.

הזמנות לחתונה מקנבה

עיצוב אישי להזמנות לחתונה

ז'קט רקום

 

הרבה זמן לפני שהתחתנו ראיתי ז'קט עם רקמה חמודה והתלהבתי מהרעיון. בין כל הארגונים והתכנונים הרעיון הזה קצת נזנח, עד לערב של מסיבת הרווקים של חן. הוא יצא והשאיר אותי לבד בבית, ובעודי משתעממת החלטתי לנצל את הזמן הפנוי לרקום על ז'קט הג'ינס היחיד שלי. לדעתי התוצאה יצאה ממש מיוחדת ומגניבה, ויש לי כמה וכמה פריימים מצילומי הזוגיות כדי להוכיח את זה.

ז'קט רקום אישי לחתונה

עיצוב שולחן

 

עיצוב חתונה אינו שלם בלי עיצוב שולחנות. במקום לעשות סידורי פרחים לשולחנות החלטתי לשים עליהם עציצים פורחים – ולא סתם עציצים פורחים: חרציות! חרציות זה הפרח האהוב עליי, וכשידעתי שאתחתן באפריל לא יכולתי לחשוב על לוותר להשתמש בהן בחתונה. אגב, חדות העין יכולות לשים לב שגם בשיער ובזר שלי היו חרציות, כי כל הספקים שלקחתי לא יכלו שלא לקבל את נאום ה"אני מתה על חרציות! בואו נשלב אותן בכל מקום אפשרי!". 

למזלי, אמא שלי, שעבדה שנים במשתלה, הצליחה להשיג לנו עציצי חרציות בהמון צבעים, והיא עבדה קשה מאוד להספיק להפריח אותם לפני החתונה. קיבלנו את העציצים כשהפרחים היו עדיין סגורים והיא טיפלה בהם יום-יום כדי להבטיח שהם יפרחו בזמן. היתרון של עבודה במשתלה.

הנה קצת תמונות מהתהליך, כולל הופעת אורח של האחיינים החמודים שלי:

 

אחרי שבחרתי את העציצים רציתי גם לעטוף אותם בצורה יפה. קניתי באיקאה נייר קראפט חום ורציתי לארוז את כל העציצים בנייר וחוט רפיה. משהו הרגיש לי קצת חסר אז החלטתי להחתים הנייר בחותמות של פרחים ופרפרים. אחרי יומיים של עבודה, כשראיתי שאני לא מתקדמת לשום מקום החלטתי לוותר על הרעיון. את מה שהחתמתי השארתי ככה, והחלטתי ששאר הניירות יישארו חלקים. זה יצא חמוד, אף על פי שאני חושבת שבסופו של דבר נייר הקראפט הספיק לחלוטין. אגב, אני חייבת להודות שלא אני ארזתי את העציצים, אלא אמא שלי שהתנדבה (או שמא נודבה) למשימה. לחלק מהעציצים הוספתי גם שלט קטן של Take Me Home. כדי להכין את השלטים השתמשתי בפינצ'וצ'י תגיות ושיפודים. על התגיות כתבתי בכתב יד Take Me Home, ובעזרת דבק חם הדבקתי אותן לשיפוד. 

ככה זה נראה במהלך ההכנות:

 

וככה זה נראה על השולחנות:

 

עיצוב חתונה לבד

לצערי אלה התמונות שיש לי מהאולם. הכנתי גם מספרי שולחנות מפלטות עץ ואצטרובלים אבל משום מה אין לי אף תמונה של זה. לא נורא. העיקר שנשארו הזיכרונות.

עמדת ברכות וחוברות פעילות לילדים

 

אחרי שראיתי בלייב את עמדת הברכות שהייתה בחתונה של אורטל לא יכולתי לוותר על הכנת עמדה כזאת בעצמי. (כפי שאפשר לראות בתמונות, גם לא יכולתי לוותר על סידור קל של העמדה ברגע שהגעתי למתחם האירועים שלנו). דבר ראשון, סידרתי ליד העמדה שלט גיר שקיבל את פני האורחים, ושהכנו בבלוג לפרויקט אחר. הדבקתי עליו פרחים ועלים עם דבק חם, וכתבתי עליו כמה מילים. אגב, הדבק החם לא החזיק מעמד וכשהבאנו אותו לאולם יום לפני החתונה הכל התפרק. מזל שהיה לי בתיק דבק E6000 (בעלת בלוג יצירה או לא בעלת בלוג יצירה?), ובכמה דקות החזרתי את הכל למקומו. 

עיצוב חתונה אישי - שלט כניסה

כך תכינו שלט גיר לכל אירוע ומסיבה

 

בתור חובבת יצירה יש לי המון חומרי יצירה בבית, ולכן השתדלתי מאוד להשתמש בחומרים שיש לי, כמו וואשי טייפ, סלסילות, ניירות, שלטים שונים ועוד. את כל מה שהרגשתי שצריך לתגבר השלמתי בקנייה זריזה במקס סטוק. אני חושבת שכל הדברים שקניתי לעמדה לא עלו יותר מ-30 ש"ח, ויכול להיות שאם הייתי קונה אותם באליאקספרס הם היו עולים אפילו פחות. אז למה לא קניתי באליאקספרס? כי עד שנזכרתי שאני רוצה לקנות חומרים כבר היה מאוחר מדי להזמין.

מה היה בעמדת הברכות שלנו?

 

סלסילה עם כחמישים ברכות קטנות שהכינותי מראש

סלסילה עם עטים צבעוניים, טושים ומדבקות

חותמות ומיליון סוגים של וואשי טייפ (למשל וואשי נצנצים | וואשי בדוגמאות שונות | וואשי טייפ בגוונים זהובים)

– המון פינצ'וצ'ים שפינצ'צ'תי (כולל דבק תלת ממד שהדבקתי מאחורה) 

– שלט גיר עם כיתוב ששעשע אותי

– שלט מאיר שעומד בדרך כלל בכניסה לבית שלנו

* שימי לב שהוספתי לרשימה לינקים משובחים מאליאקספרס. אם יש לך זמן להזמין פריטים לחתונה שלך אני ממליצה על זה בחום.

הכיתוב LOVE שאפשר לראות בתמונות לא היה חלק מהעמדה, אלא חלק מהעיצוב של המקום. לא ידעתי שהוא יהיה שם, ואם הייתי יודעת הייתי מבקשת שישימו אותו במחסן. אבל כנראה אי אפשר לשלוט בהכל.

עיצוב חתונה אישי - עמדת ברכות

עיצוב חתונה אישי - עמדת ברכות

עיצוב חתונה אישי - עמדת ברכות

עמדת ברכות לחתונה

חוץ מעמדת הברכות הכנתי גם חוברות פעילות לילדים. החתונה שלנו הייתה בשישי בצהריים, והיו בה המון ילדים קטנים. רציתי שיהיה להם מה לעשות בזמן שההורים שלהם מבלים ואוכלים, אז יומיים לפני החתונה הדפסתי את החוברות והכנתי את העפרונות הצבעוניים. הם עטופים בשלשות עם נייר ממותג, אבל לצערי לא ממש רואים את זה בתמונות. החוברות הונחו בתוך קופסת עץ עם דגלונים צבעוניים שמזמינים את הילדים לקחת חוברת ולצייר.

עיצוב חתונה אישי - חוברות צביעה לילדים

עיצוב חופה

 

את עיצוב החופה לא הכנתי בעצמי, אבל יש שם DIY של אנשים אחרים 😉 . כשהתחלנו לתכנן את העיצוב של החתונה חשבנו להסתפק בוויסטריה המהממת שפרחה על החופה כשהגענו לגן בפעם הראשונה. כשחזרנו לטעימות, בערך חודש לפני החתונה, היא כבר לא פרחה, וקצת חששנו שהחופה נראית ערומה מדי ומלאה בענפים יבשים אחרי החורף. התברר לי משהו שלא ידעתי קודם, שוויסטריה מתחילה לפרוח רק באזור אפריל ונושרת בחודשי החורף.

לאור העובדה שהחתונה שלנו התקיימה בצהריים ולא בערב, ממש רציתי שהחופה תהיה צבעונית ומשמחת – ממש  כמו הוויז'ן שרציתי לחתונה. אחד הדברים שידעתי מראש היה שאני הולכת לקבל לוכדי חלומות מריטה המהממת, בעלת ריטוש – לוכדי חלומות בעבודת יד. לא תיארתי לעצמי כמה הם יהיו יפים וכמה הם יוסיפו לחופה! הם פשוט היו עוצרי נשימה ממש וכל מי שראה אותם לא הפסיק להתלהב. זה היה שיחוק מדהים ואין לי אלא להגיד תודה, תודה ושוב תודה לריטה ששדרגה לנו את החופה בצורה היסטרית ממש.

לפני שקיבלנו את לוכדי החלומות החלטתי שאני רוצה להוסיף גם פרחים לחופה. זה ממש לא היה בתכנון המקורי שלי כי העיצוב של המקום מהמם גם בלי קשר, ולא ראיתי צורך להוסיף עליו יותר מדי. למרות זאת, החלטתי להוסיף טאץ' קטן של פרחים, והאמת? הכל היה כל כך יפה ביחד! אני לא ממש יכולה להיות אובייקטיבית, אבל לפי דעתי הייתה לנו חופה פשוט מהממת ומושלמת לשישי בצהריים.

עיצוב חתונה אישי - לוכדי חלומות

 

עיצוב חתונה אישי - לוכדי חלומות

עיצוב חתונה אישי - לוכדי חלומות

קשתות וחישוק פרחים לרחבת הריקודים

 

הגענו לשלב האחרון בחתונה: המסיבה! חוץ מכל מיני שטויות שקנינו לרחבה רציתי גם להוסיף את הטאץ' האישי שלי. בהשראת הסדנה שלנו לפורים הכנתי קשתות חמודות עם לבבות וכוכבים. עיקר העבודה עליהן כלל ליפוף קשתות בסרט סאטן, גזירת צורות מסול מנצנץ והדבקה בדבק חם. חוץ מהקשתות נוספה לרחבת הריקודים גם חישוק פרחוני שהכנתי בסדנת הרווקות שלי. החישוק בילה בתחילת היום בחדר ההתארגנות שלנו, שם תליתי עליה תמונות שלי ושל חן. כשיצאנו מהחדר פירקנו את התמונות והעברנו את החישוק לאולם, שם הוא התקבל בזרועות פתוחות ברחבת הריקודים.

עיצוב חתונה אישי - קשתות לרחבת הריקודים

חישוק פרחים לחתונה

ספרו לי מה אתן חושבות על הטאץ' האישי שהוספתי לחתונה ואם גם אתן מתכננות להכין דברים לחתונה שלכן!

 

צילום (למעט צילומי העציצים): חן לוי

לוקיישן: 'בית' ברעננה

שמלת כלה: רוח נשית

חליפת חתן: דיפלומט

איפור ושיער: יעל פלד

לוכדי חלומות: ריטוש – לוכדי חלומות בעבודת יד

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות