השראה לייף סטייל

Make My Day: על ניהול זמן ופרודוקטיביות

אחד הדברים המאתגרים ביותר בתור בעלות עסק, ובכלל בחיים, הוא לדעת איך לנהל את הזמן שלנו נכון. זה נדמה שהמשימות שאנחנו מציבות לעצמנו כל יום כל כך רבות שהן פשוט מכפילות ומשלשות את עצמן, עד שלא נותר לנו אלא להיכנע ולעשות את אחד הדברים שהכי קל לעשות במקרים האלה: לדחיין. כך, במקום להתמודד עם עשרות המשימות שיש לנו בעבודה, בבלוג, בבית, אנחנו מעדיפות להדחיק ולתת לאני-של-מחר להתמודד עם הסיטואציה.

בזמן האחרון עניין הדחיינות היה מאוד תקף בנוגע אליי. עם הצמיחה והגדילה של הבלוג, גם המשימות, המטרות והתוכניות צומחות וגדלות – אבל הזמן שיש לך לעשות את כל המשימות האלה נשאר אותו זמן. לשמחתי, בכל העבודות שלי – גם בבלוג וגם ככותבת ועורכת תוכן, אני עוסקת בעיקר בדברים שאני אוהבת, והמשימות האלה הן לא בדיוק "מטלות". ובכל זאת מצאתי את עצמי מג'נגלת בין כל הכובעים שלי עד למצב שבו דחיתי רבות מהמשימות וחלק גדול מהן עשיתי ברגע האחרון ממש. לא מצב אידיאלי בכלל.

אני בטוחה שגם את מרגישה ככה הרבה פעמים.
אין מה לעשות, החיים של רובנו מלאים במשימות וביעדים, וזה נדמה שאנחנו נמצאים במירוץ בלתי פוסק להספיק את הכל. אז מה בכל זאת אפשר לעשות? איך אפשר לנהל את הזמן שלנו טוב יותר, להרגיש פרודוקטיביים אבל גם לעשות את הכל תוך כדי שאנחנו נשארים נינוחים ושלווים?

כמו שקורה הרבה פעמים בחיים, בעוד אני שואלת את עצמי את השאלות האלה קיבלנו בבלוג הזדמנות לסקר מחברת לניהול זמן ומדידת פרודוקטיביות בשם Make My Day. בתור חובבת מחברות וכתיבת רשימות שמחתי כמובן לנסות את המחברת ולבדוק אם באמת נמצאה התשובה לעומס המשימות שאני נמצאת בו.

אם עקבת אחרינו בסטורי בימים האחרונים, בטח ראית שהשתמשתי במחברת (ואפילו הצצת ליעדים שהצבתי לעצמי). השימוש במחברת הפתיע אותי מאוד, ואפילו אחרי כמה ימים מועטים של שימוש הגעתי לכמה מסקנות מעניינות. אבל לפני שאגלה לכן אותן – בואו נדבר קצת על המחברת עצמה ועל מי שעומדת מאחוריה.

על סדרת המחברות Make My Day, שמחברת הפרודוקטיביות היא חלק ממנה, אחראית המעצבת אליס דרורי. אליס יוצרת אמנות מאז שהיא זוכרת את עצמה, והיא עסקה המון שנים בציור, פיסול בעיסת נייר, כרטיסי ברכה ועוד. אחרי שהזדהינו קצת עם מה שאליס סיפרה לנו (גם אני וגם אורטל עוסקות כל החיים ביצירה ובאמנות), שאלנו אותה איך היא הגיעה לעצב את המחברות.

"לפני 14 שנה נולדה הבת הגדולה שלי", היא אומרת, "ורציתי להכין לה אלבום תמונות מיוחד". עולם הסקראפ, שהיה אז בחיתוליו ממש, לא הציע לה יותר מדי אופציות עיצוב. אז היא עשתה את מה שכל יזם טוב עושה: מוצא לעצמו את הפתרונות. היא התחילה לייבא מוצרי סקראפ לארץ, ולאחר הלידה של בנה השני היא פתחה חנות למוצרי סקראפ. תוך כדי בניית העסק אליס גם למדה טכניקות העצמה והתפתחות אישית, ו"זה הפך להיות בשבילי דרך חיים", היא מספרת.

אחרי שהיא התנסתה בכל מיני כלים וטכניקות כדי לנסות להגדיל את הפרודוקטיביות שלה, ותוך כדי כך גם להרגיש מאושרת ונינוחה, ולא ממש מצאה (נשמע מוכר?), היא התחילה לפתח את הפלאנרים שלה. אנחנו תמיד מתפעלות מאנשים שיוצרים לעצמם את המציאות, וזה בדיוק מה שאליס עשתה. במקום לחכות שמישהו יעשה עבורה את העבודה, היא בנתה לעצמה כלים שיעזרו לה לתרגם את כל מה שהיא למדה במהלך השנים לפרקטיקה מעשית. כך למעשה נולדה סדרת הפלאנרים.

Make My Day Productive

אז האם נמצאה התשובה לדחיינות שלי? ובכן, כן ולא. קודם כל אני אספר לכן שמדובר במחברת יפהפייה ממש. העיצוב שלה נקי מאוד, ללא הסחות דעת וקשקושים, והיא נפתחת בפתיחה מלאה להקלה על הכתיבה. בשבילי זה ממש מעולה, כי אני פשוט לא מסתדרת עם כריכות ספירלה למיניהן ואני אוהבת שאפשר להניח את היד על השולחן ולכתוב כמו שצריך. גם משפטי ההשראה שכתובים במחברת חמודים למדי ולא מפריעים לרצף המחשבות והכתיבה.

אחרי כמה ימים של שימוש כבר הצלחתי להגיע לכמה מסקנות. קודם כל, וזה לא שלא ידעתי את זה קודם אבל המחברת חידדה לי את זה – לכתוב משימות על הבוקר זה אחלה של דבר. זה גורם לי להתרכז, לדעת בדיוק מה מצפה לי בהמשך היום ולעשות את הדברים שאני צריכה. בדרך כלל אני כותבת את הדברים במהלך היום ואז איכשהו הם מתמסמסים.

דבר נוסף ששמתי אליו לב הוא שאני לא מקציבה לכל משימה את הזמן הראוי לה. גם החלוקה שלי למשימות קטנות לא ממש מוצלחת, כי בסופו של דבר יוצא שאני עושה את הכל תוך כדי. אם אני צריכה לכתוב פוסט למשל ומחלקת אותו לאיסוף חומר, לבדיקת כתבות אחרות שכתבתי בנושא וכו', אני עושה את המשימות האלה תוך כדי עבודה ולא באמת בזמן שהוקצב להן. המסקנה שלי היא שאולי המשימות שאני כותבת לא ממש נכונות, או שפשוט במקרה הזה אני צריכה להקציב להכל זמן כולל. בכל מקרה זה משהו שאני צריכה לשים אליו לב. פה יש לציין שבמחברת מצוי משוב מקדם לפרודוקטיביות. זה בדיוק המקום לכתוב את המסקנות שלך מתקופה מסוימת, ולהתקדם לעבר ניהול זמן נכון. המשוב הזה הוא פשוט רעיון מעולה!

אז למה בכל זאת לא נמצא הפתרון לדחיינות?

כי בסופו של דבר זה תלוי בי, לא במחברת. אם אני אצליח להביא את עצמי להתמיד, להמשיך לכתוב ולהגיע למסקנות על העבודה שלי – אני בטוחה שזה יעזור לי לתכנן נכון את זמן העבודה והמנוחה. וזה בדיוק הרעיון של המחברת, למצוא את האיזון הנכון בשבילך בין פרודוקטיביות למנוחה ולאושר.

בקיצור, אם זה לא היה ברור עד עכשיו – אנחנו ממש ממליצות על המחברת. עכשיו רק נותר להחליט מי תקבל אותה – אורטל או אני. שתינו התאהבנו ושתינו רוצות להיות פרודוקטיביות (אבל אני כבר התחלתי לכתוב בה – רק אומרת 😉 ).

איפה אפשר להשיג את המחברת?

הכי קל ופשוט להזמין אותה ישירות מהאתר של אליס. שימו לב שבסדרת Make My Day תמצאו שתי מחברות – מחברת הפרודוקטיביות לתכנון יום מוצלח ומחברת Make My Day – Grateful. עלות כל אחת מהמחברות היא 90 ש"ח.

אל תשכחו לבקר את אליס גם בפייסבוק ובאינסטגרם היפה שלה.

***

גילוי נאות: פוסט זה נוצר בשיתוף פעולה תוכני מסחרי עם Art of Serendipity

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות