DIY

Epic Fail: שלושה פרויקטים יצירתיים שנכשלו

הלב של הבלוג שלנו הוא DIY. זה הרעיון המרכזי שעומד מאחוריו, ואליו אנחנו חוזרות כל הזמן. נכון, אנחנו מדברות גם הרבה על לייף סטייל, שופינג וטיולים – ואלה דברים שאנחנו מאוד מאוד אוהבות, אבל העיקר הם הפרויקטים היצירתיים שלנו. וכמו כל דבר בחיים, לא תמיד הפרויקטים האלה מצליחים. בעולם שלנו אנחנו רגילים לראות רק את הדברים שהצליחו, אם זה בפייסבוק, באינסטגרם או בכל מדיה חברתית אחרת. אנחנו תמיד חושבות שאפשר גם להראות את המציאות שמאחורי הקלעים (ומאחורי הפוטושופ), וזה מאוד חשוב לדבר גם על הכישלונות שלנו. ובהחלט היו לנו כאלה.

Funny Water GIF by America's Funniest Home Videos - Find & Share on GIPHY

בפוסט של היום נדבר על שלושה פרויקטים יצירתיים שלנו שנכשלו

אבל לפני הכל – כמה מילים על תהליך העבודה שלנו. לכל אחת מאיתנו יש באופן קבוע כמה רעיונות לפרויקטים. כשאנחנו נפגשות לפגישת עבודה אנחנו מדברות על הפרויקטים האלה וחושבות עליהם. לא תמיד הרעיונות האלה "סגורים" עד הסוף אז אנחנו מתייעצות ומנסות להבין ביחד איך להפיח בהם חיים. רעיון ששתינו אוהבות ושעובר את משוכת הדיון הארוכה – אנחנו מצלמות. אף על פי שהתהליך הזה הוא ארוך יחסית, הרעיונות שלנו לא תמיד מצליחים. לפעמים ההערכה שלנו לא נכונה, לפעמים החומרים לא מתנהגים כפי שחשבנו ולפעמים התוצאה פשוט לא מספיק יפה.

אנחנו יודעות שזה מאוד מאכזב שרעיון שעבדנו עליו הרבה זמן לא מצליח, אבל זה גם חלק מתהליך היצירה. יש דברים שמצליחים, ויש כאלה שפחות, ועם הזמן לומדים להבין מה עובד טוב יותר. אנחנו עוסקות ביצירה מילדות, ובכל זאת גם לנו יש דברים שלא מצליחים. אז אל תתני לחוסר הצלחה לעצור בעדך! תנסי ליהנות מהדרך ומהיצירה עצמה, ותמיד תזכרי אותנו ותדעי שאנחנו כאן בשבילך 🙂

מעמד נר ספירלי

הפרויקט: מעמד לנר מדס

הכישלון: הדס לא היה מספיק יציב וכל המעמד קרס אל תוך עצמו.

את התוצאה הסופית אפילו לא טרחנו לצלם, אבל את התהליך דווקא כן. אם את רוצה בכל זאת לנסות להכין את המעמד לעצמך (ואולי במקום דס להשתמש בחימר) – הנה מה שעשינו:

פרויקט יצירתי שנכשל

מסקנה: דעי באילו חומרים להשתמש.

כרית לסיכות תפירה

הפרויקט: שדרוג של צנצנת קטנה לכרית סיכות תפירה, שיכולה להכיל בתוכה סיכות או כפתורים.

הכישלון: הכרית יצאה קטנה מדי לצנצנת, וכל התוצאה פשוט לא הייתה יפה.

כרית לסיכות תפירה

הכרית הזאת היא אחד הפרויקטים הראשונים שצילמנו לבלוג. אף על פי שהיא לא עמדה בסטנדרט שהצבנו לעצמנו אני משתמשת בה עד היום, מה שאומר שגם אם הפרויקט לא יוצא בדיוק כמו שחשבת זה לא אומר שהוא לא שמיש.

אם את בכל זאת רוצה להכין כרית כזאת לעצמך יש כאן את ההוראות, רק שימי לב שעיגול הבד שאת גוזרת יהיה מספיק גדול. הבעיה שלי עם הפרויקט הזה הייתה שעיגול הבד שגזרתי יצא קטן מדי והוא לא כיסה את כל המכסה של הצנצנת. מכאן התחילו כל הצרות: הכרית לא כיסתה את כל שטח המכסה, וכשהדבקתי את הסרטים הם לא כיסו כמו שצריך את שולי המכסה.

מסקנה: גם כשמשהו מתפקשש זה לא אומר שהוא לא שימושי.

נעלי נצנצים

הפרויקט: שדרוג מגפי זמש למגפיים מנצנצים.

הכישלון: המוד פודג' שהשתמשנו בו הפך את המגפיים לקשים והנצנצים היו פשוט, ובכן, מכוערים.

גם במקרה של המגפיים לא צילמנו את התוצאה הסופית. קצת הצטערתי על המגפיים האלה כי ממש אהבתי אותם, אבל בכל מקרה לא הייתי ממשיכה לנעול אותם כי הם היו שחוקים. אז לפחות שיחקתי קצת עם מוד פודג' ונהניתי לפזר נצנצים ברחבי החדר. (סתם, גם לאהבתי לנצנצים יש גבול וזה לא נעים למצוא חודשים אחרי השימוש בהם נצנץ סורר שמסתובב לו חופשי).

פרויקטים שנכשלו - מגפי נצנצים. מתוך הבלוג Craft & Dreams

מסקנה: לא תמיד מה שרואים בפינטרסט עובד גם במציאות.

אז אלה היו הפרויקטים חסרי המזל שלנו. מה איתך? יש לך פרויקטים שנכשלו קשות ובא לך לשתף אותנו? את יודעת, צרת רבים וכו' 😉

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות