DIY חגים ומועדים

שולחן חג DIY – איך להכין שקיות מתנה לאורחים

פסח תמיד מעורר בי רגשות אמביוולנטים. מצד אחד אני מאוהבת בתקופה הזאת של השנה: הכל פורח, צבעוני ויפהפה, וגם החרציות שאני כה אוהבת פורחות במלוא עוצמתן. מצד שני צריך להחליט עם איזה צד חוגגים ולתרגל אכילת מצות ושאר מאכלים לא ברורים כמו רגל קרושה וגפילטע פיש (דווקא קניידלך אני מסמפטת פלוס). כדי לאזן את העניינים לטובת הצד שמחבב את פסח, אני בדרך כלל משתדלת לעשות גם DIY שירומם את רוחי. אני תמיד מחפשת תירוצים להכנת דברים יצירתיים, ואם הבלוג תמיד מספק לי תירוץ מעולה ליצירה אז בפסח העניין מתחזק כפליים – כי מה יותר טוב מאשר להשתמש בחג כדי ליצור?

השנה הרצון שלי ליצור קיבל חיזוק לא רק מהבלוג, אלא משלוש בלוגריות נוספות! לכבוד פסח התאגדנו ארבעה בלוגים של DIY להפקת פסח משוגעת. במרכז ההפקה עמד שולחן חג, וכל אחת מאיתנו הכינה פרויקט אחד או שניים, DIY כמובן, עבור השולחן. מה היה לנו שם? מפיות בד מהממות וחבקים מדאס של ענבל מטה-דה! בלוג, סידור פרחים יפהפה (שנראה אפילו יותר מהמם במציאות, תסמכו עליי) של מאיה מסטייליש בלוג, צלחות פשוטות ששודרגו לצלחות סופר מגניבות של אפרת מ-Prettyso ופמוטים מעץ ושקיות בד שלנו – Craft & Dreams.

בפוסט הזה נתמקד בשקיות הבד שהוכנו במתנה לאורחים. בתוך השקיות אפשר לשים כל מה שתרצו – שוקולדים, סוכריות, אגוזים ועוד ועוד. את שקיות הבד תפרתי במכונת תפירה, אבל אם אין לכן מכונת תפירה אתן יכולות לתפור גם בחוט ומחט. טיפ ממני: הפרויקט הזה יחסית פשוט (אני לעולם לא עושה פרויקטים מסובכים בתפירה), אבל כדאי לכן לקרוא את כל ההוראות לפני שאתן מתחילות בהכנת השקית. זה יקל עליכן להבין איך השקית בנויה.

מה צריך?

מספריים

חוט טווין

בד קנווס

עיפרון

סרגל

מה עושים?

מסמנים על בד הקנווס מלבן שממנו ניצור את השקית שלנו.

אני השתמשתי במידות של 15 ס"מ לגובה השקית ו-22 ס"מ לרוחב. אם אתן רוצות ליצור שקית בגודל אחר תוסיפו לגודל הסופי שבו תרצו את השקית עוד סנטימטר מכל צד. את הסנטימטר הנוסף הזה אנחנו תופרים, ולכן הוא לא נמדד בגודל הסופי של השקית.

גוזרים את המלבן.

את הצד של ה-15 ס"מ (הגובה של השקית) מקפלים 3 ס"מ פנימה ומהדקים עם סיכות.

תופרים שני תפרים על הרצועה שקיפלנו – תפר אחד צמוד לקיפול הפתוח, ותפר שני פנימה כס"מ ממנו.

אחרי התפירה מקפלים את המלבן לשניים ומהדקים עם סיכות את הצד הפתוח.

תופרים את שני הצדדים הפתוחים של השקית, אבל את הפתח שנוצר אחרי שתפרנו את שני התפרים הראשונים – לא סוגרים ולא תופרים! נדלג בתפירה מעל התפרים האלה ונשאיר פתח להשחלת החוט.

הופכים את השקית כך שלא רואים את התפרים הפנימיים. אם הפינות של השקית מקופלות פנימה אפשר להכניס לתוך השקית קצה של עיפרון ולסדר את הפינות בזהירות.

בעזרת סיכת ביטחון משחילים בזהירות חוט בתוך הפתח שנותר לנו בשקית. החוט אמור לעבור בקלות בתוך הרצועה שהשארנו לו, ולצאת בצד השני.

שמים את המתנה שלנו בתוך השקית, וממשיכים לסדר את שולחן החג.

מאחורי ההפקה הקסומה הזו עומדות עוד שלוש בלוגריות DIY מוכשרות!
כל אחת יצרה פריט או שניים שיתאימו לעיצוב שולחן החג, ושאת יכולה להכין לגמרי בעצמך (בונוס: זו גם אחלה מתנה לחג!): אנחנו הכנו שקיות מתנה לאורחים ופמוטי עץ, ענבל מהבלוג טה-דה! הכינה מפיות בד צבועות וחבקים עם אמירה אישית, אפרת מהבלוג prettyso הכינה הדרכה לשדרוג קעריות פשוטות לסופר טרנדיות ומאיה מסטייליש בלוג הכינה סידור פרחים חגיגי לעיצוב השולחן.

אז למה את מחכה? היכנסי לכל אחד מהפוסטים ותוכלי גם את לערוך שולחן חג מושלם!

 

פמוטי עץ למרכז השולחן של Craft & Dreams | מפיות בד צבועות של טה-דה! בלוג | חבקים עם אמירה אישית של טה-דה! בלוג | קעריות מנוקדות של Prettyso | סידור פרחים של סטייליש בלוג

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות