DIY חגים ומועדים

שולחן חג DIY – איך להכין פמוטי עץ למרכז השולחן

שמחה רבה, שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא! פסח – כמה חיכיתי לך! קצת חופש, זמן לטייל, ליהנות מהפריחה, ארוחות משפחתיות משובחות וקצת זמן לקחת אוויר ובעיקר לנוח. רצף ימי העבודה שהיה לנו מאז החופשה הקודמת היה ארוך, והנה פסח הגיע סוף סוף ואני בטוחה שאת שמחה בדיוק כמוני 🙂

בכל חג נילי ואני מתלבטות איך לציין את האירוע החגיגי, כי הרי זה לא ייתכן שלא נכין איזה DIY לפני החג! השנה החלטנו להרים הפקה עם עוד שלוש נשים מוכשרות, שלכולן יש בלוג שעוסק ב-DIY ולכולן כישרון אינסופי. כל אחת בהפקה לקחה על עצמה פרויקט יצירתי אחר, ממפיות לסידור פרחים ולשדרוג קערות.
כשנילי ואני ישבנו וחשבנו מה לעשות לפסח הקרוב ההתלבטויות היו רבות. רצינו להכין מעמד לנרות אבל לא ידענו בדיוק איך ומה לעשות. הרעיון הגיע בסופו של דבר מהחפצים ומהשטויות שאני אוגרת בבית (וזוהר בן הזוג שלי יעיד על כמות הפעמים שהוא מת לזרוק לי מיליון דברים שאני אוספת ברחוב כפוטנציאל לפרויקט DIY). כבר המון זמן שיש לי בארון חתיכות וקוביות עץ שאני שומרת: חלקים שאספתי מנגריות מתחת לבית וקוביות שקניתי לפני מלא זמן במקס סטוק. מפה לשם, נילי ואני החלטנו שהגיע זמנם, והחלטנו להכין עם החלקים האלה משהו חגיגי שיאיר את שולחן החג וישרה בו אווירה קסומה ומהממת. החלק הכי כיף בפרויקט הזה שהוא ממש פשוט להכנה ואפשר ליישם אותו על כל חלק עץ שתבחרי.

אנחנו מקוות שתאהבי את הפמוטים שלנו בדיוק כמו שאנחנו אהבנו אותם!

מה צריך?

חלקי עץ / קוביות עץ

צבעי אקריליק

מכחול

פקק פליז

דבק חם

נרות ארוכים

 

מה עושים?

בוחרים את חלקי העץ שלכן. אנחנו בחרנו להשתמש בקשתות שקיבלנו מנגרייה באזור פלורנטין ובקוביות עץ קטנות ממקס סטוק.

משרטטים על העץ צורה גאומטרית בעזרת סרגל ועיפרון. אנחנו בחרנו לשרטט משולשים. כדי לוודא שהמשולש שלנו ישר מדדנו את האורך של החלק השטוח (לא המעוגל), וקבענו את נקודת האמצע של המשולש – המקום שבו שתי השוקיים ייפגשו.

 

איך להכין פמוטי עץ למרכז השולחן

אחרי ששרטטנו את הצורה נצבע אותה בצבע לבחירתנו. כדי שלא נצא מהקווים נדביק רצועת וואשי טייפ על הקו המשורטט.

איך להכין פמוטי עץ למרכז השולחן

נצבע את החלק שתחמנו עם צבע אקריליק.

כדי להוסיף פס זהב לצורה שלנו נדביק רצועות וואשי טייפ נוספות ונצבע ביניהן.

לאחר שהצבע יבש נדביק את פקק הפליז על העץ בעזרת דבק חם.

שימו לב: אם יש על פקק הפליז שלכן כיתוב בולט עדיף להשתמש בדבק מגע ולא בדבק חם.

צובעים את חלקי העץ הנוספים באותה צורה.

מסדרים את פמוטי העץ על שולחן החג בכל צורה שתרצו. שחקו עם הפמוטים שלכן וסדרו אותם בדרכים שונות – כל סידור ייתן לכן מראה אחר ומקורי. את קוביות העץ למשל אפשר להניח זו על זו ליצירת פמוט גבוה יותר.

מעמד לנר למרכז השולחן

איך להכין מעמד לנר

איך מכינים מעמד לנר

מעמד לנר מעץ לחג

איך להכין פמוטי עץ למרכז השולחן

איך לסדר שולחן חג

איך להכין פמוטי עץ למרכז השולחן

רעיונות לסידור שולחן חג

רעיונות לשולחן חג

מאחורי ההפקה הקסומה הזו עומדות עוד שלוש בלוגריות DIY מוכשרות!
כל אחת יצרה פריט או שניים שיתאימו לעיצוב שולחן החג, ושאת יכולה להכין לגמרי בעצמך (בונוס: זו גם אחלה מתנה לחג!): אנחנו הכנו שקיות מתנה לאורחים ופמוטי עץ, ענבל מהבלוג טה-דה! הכינה מפיות בד צבועות וחבקים עם אמירה אישית, אפרת מהבלוג prettyso הכינה הדרכה לשדרוג קעריות פשוטות לסופר טרנדיות ומאיה מסטייליש בלוג הכינה סידור פרחים חגיגי לעיצוב השולחן.

אז למה את מחכה? היכנסי לכל אחד מהפוסטים ותוכלי גם את לערוך שולחן חג מושלם!

 

שקיות מתנה לאורחים של Craft & Dreams | מפיות בד צבועות של טה-דה! בלוג | חבקים עם אמירה אישית של טה-דה! בלוג | קעריות מנוקדות של Prettyso | סידור פרחים של סטייליש בלוג

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות