טיולים

מטיילת בארץ: מעיין בית הקשתות ותל איילון

בתחילת חודש ינואר, זוהר ואני קיבלנו החלטה – בימי שבת אנחנו מטיילים! אי שם בעברי הרחוק הייתי מטיילת המון – חוגי סיירות היו לי לבית בתקופת החטיבה ותמיד אהבתי לחרוש את הארץ ברגליים. מאז עברו כמה שנים טובות, המשכתי לטייל פה ושם, אבל איכשהו הכניסה לעולם העבודה שאב ממני את כל הכוחות וכשהגעתי לסופ"ש כל מה שהתחשק לי לעשות זה להישאר לישון במיטה ובטח שלא לקום מוקדם.

שנת 2018 לא האירה לי יותר מדי פנים, כמו שיצא לי לספר לא פעם באינסטוש שלנו. ברור שהיו רגעים יפים ומרגשים, אבל היו גם לא מעט רגעי מתח מורטי עצבים, תסכולים ואכזבות. אחת ההחלטות שהכרזתי בפני זוהר כבר בתחילת חודש ינואר, שהוא גם החודש הראשון לשנה החדשה, היא שזהו: אנחנו חוזרים לטייל. באיזי ובקצב שלנו. לא מסלולים משוגעים, אבל מסלולים שדורשים לצאת קצת מהעיר, לחזור למקומות שאני אוהבת בארץ או למצוא מקומות חדשים – ולנשום קצת אוויר.

החורף האחרון היה אחד המשובחים בשנים האחרונות, והנחלים והמעיינות מלאים, הכל ירוק מסביב והפריחה פשוט משגעת. הבונוס בכל הסיפור של הטיולים היא סאנסה. עד עכשיו לא יצא לנו לטייל איתה, ופתאום גילינו כמה שזה כיף וכמה שהיא מאושרת בטבע!

אני מקווה שסדרת הפוסטים שהכנתי על טיולים בארץ תצליח לעורר גם בך השראה לצאת לטבע, וזה לא חשוב אם לבד, עם משפחה או עם חברים 🙂

 

כבר כמה חורפים שהמעיין המיוחד הזה לא היה מלא. השנה, לאחר כמה ימי גשם יפים במיוחד, סוף סוף זכינו לראות אותו מלא לגמרי. בעבר הגעתי אליו כשהוא היה ריק, ורק חיכיתי לחורף גשום. אכן, כשהגענו אליו השנה המראה שלו היה מהמם במיוחד.

מי המעיין נאגרים לתוך מבנה שהיה פעם בית מרחצאות רומי, ובעבר הייתה לו גם קומה נוספת שלא שרדה. אל תתני לתמונות להטעות אותך – המים בתוך המבנה די עמוקים. כפי שאת בטח רואה, מקור השם של המבנה ניתן לו על שם הקשתות שמחזיקות את הגג שלו.

מעיין בית הקשתות

מעיין בית הקשתות

אחרי הטיול במעיין המשכנו באופן די טבעי לתל איילון. באופן די מפתיע זאת הפעם הראשונה שהגעתי לתל הזה, אף על פי שהמקום הזה קרוב ליישוב שבו גדלתי ודווקא במעיין שנמצא לידו כבר טיילתי כמה פעמים בעבר.

בתל איילון תוכלי למצוא את שרידי המבצר הצלבני קסטלום ארנולדי שנבנה בראשית המאה ה-12 לספירה, והכי חשוב – יש שם נקודות תצפית יפיפיות לעמק איילון והרבה שבילים יפים שפשוט כיף לצעוד בהם. אנחנו תמיד דואגים להצטייד בטיולים שלנו בפק"ל קפה ששודרג לאחרונה עם מקינטה, ואין ספק שגם לך כדאי להגיע לטיול מוכנה עם פק"ל קפה או אפילו מצוידת לפיקניק קטן. תוכלי למצוא כאן הרבה פינות חמד להתמקם בהן, לשבת וליהנות מהנוף, מהפריחה ומאוויר טוב 😉

הוראות הגעה:

שימי את הווייז ליישוב מבוא חורון (יישוב הנמצא בקרבה למודיעין). מיד בשער הכניסה תפני ימינה לשביל עפר (שימי לב כי זהו יישוב דתי, בשבת השער יהיה סגור, אבל זה לא מפריע להגעה למעיין ולתל). נוסעים על דרך העפר שהופכת לדרך רומית עתיקה המרוצפת באבנים קטנות בצמוד למאגר מי קולחין שיהיה מצד ימין שלך. עוברים מעל מעבר בקר וכאן ניתן להחנות את האוטו וללכת ברגל בשביל השמאלי (סימון שבילים ירוק).

כמה דברים כלליים:

🌸 שימי לב כי בהמשך הדרך יש שבילים המתאימים לרכב 4*4.

🌸 הטיול מתאים למשפחות.

🌸 הטיול מתאים להליכה עם כלבים <3

🌸 אל תשכחי להביא איתך שקית לזבל.

🌸 המעיין מתמלא לאחר הגשמים ומתרוקן לקראת האביב.

🌸 בתקופות האביב והקיץ המעיין נוטה להיות ריק, אך יחד עם זאת עדיין מדובר באזור מקסים לטיול.

🌸 בכניסה לדרך עפר תוכלי למצוא מטעי שקדיות מדהימים. אנחנו הגענו לפני הפריחה ועדיין לא הפסקנו להתפעל מהם.

 

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות