DIY אופנה ואקססוריז לייף סטייל

על הכנת תכשיטים ומסוגלות עצמית: הערכות של KOA

אתן יושבות בפינה שקטה בבית, המוזיקה שאתן הכי אוהבות בעולם נשמעת ברקע, לידכן מונחת כוס קפה ופרוסת עוגה ואתן מכינות להנאתכן תכשיטים. נכון שזה נשמע מעולה? זה בדיוק מה שדנה, בעלת המותג KOA ליצירת תכשיטים, רוצה שתעשו כשאתן מכינות התכשיטים שלה: תפנו לכן זמן ביום שהוא רק שלכן, תרגיעו את המחשבות ופשוט תתחילו ליצור. מה שתקבלו הוא אי של שקט, הרבה הנאה ושלווה וגם תכשיט מהמם שיצרתן בעצמכן.

ערכות התכשיטים של דנה מעודדות יצירה ואמנות, ומראות שכולם יכולים ליצור ולחוות בעזרת היצירה חוויה חיובית. גם אנחנו בבלוג תמיד טוענות שיצירה ממש לא חייבת להיות משהו מסובך עם הרבה שלבים והסברים. להפך, הרבה פעמים פרויקט יכול להיות מאוד פשוט, ובאותו הזמן גם מאוד יפה, כיפי ומספק.

דנה היא אמא לבן ושתי בנות, ועוסקת בטיפול באמנות ובפסיכותרפיה קוגנטיבית והתנהגותית. היא בעלת מכון לטיפול וקליניקה עצמאית, ובמשך השנים פגשה נשים ונערות רבות. אחד הדברים שחזרו על עצמם במפגש עם אותן נשים ונערות היה תחושה של חוסר ביטחון פנימי, הססנות בקשר ליכולותיהן, פחד וחשש לבחור לסמן מטרה ולהאמין שמגיע להן מתוך תחושת ביטחון אמיתית. מתוך המפגשים האלה נרקם הרעיון לערכות תכשיטים, ערכות שיעניקו תחושה של מסוגלות עצמית, של הצבת מטרה ושל הגעה אליה, אבל גם יביאו להנאה מיצירה ויתנו קצת זמן של שקט והתכנסות פנימית למי שתכין את התכשיטים שבערכות.

לפתור קונפליקט עם יצירה

את הקונפליקטים שלה, כך מספרת דנה, היא תמיד פתרה באמצעות יצירה. כשהיא יוצרת היא נוכחת בעולם, מבטאת את עצמה ומטביעה את חותמה – ובעיקר יכולה ומסוגלת. את החוויה הזאת, של המסוגלות העצמית, היא החליטה להפיץ לנשים אחרות, וכך נולדו ערכות התכשיטים שלה – KOA. "חשוב לי להדגיש עד כמה העשייה והיצירה תורמת לנפש, לתחושת מסוגלות ולדימוי עצמי גבוה," אומרת לנו דנה, "על ידי יצירת תכשיטים שאנחנו עונדות אנחנו מביעות את עצמנו ואת הייחודיות שלנו בעולם." אנחנו כאן בבלוג בהחלט מסכימות איתה. אנחנו יודעות עד כמה היצירה יכולה לעודד את רוחנו בזמנים לא קלים, עד כמה התוצר הסופי גורם לנו לתחושת התעלות של ממש, ועד כמה זה מספק ללבוש ולענוד פריטים שיצרנו בעצמנו.

איך להכין תכשיטים לבד

KOA – אומץ באינדיאנית

ערכות הכנת התכשיטים של דנה מעודדות יצירה, משחק עם חומרים והתנסות איתם, ובעיקר מביאות לסיפוק אדיר כשבסופו של דבר את מחזיקה את התכשיט שעשית ויכולה לענוד אותו ולהתגאות במעשה ידייך. השם שהיא בחרה לערכות התכשיטים שלה, KOA – אומץ באינדיאנית, משקף בצורה טובה את הרעיון מאחורי הערכות: האומץ ליצור, ליהנות, להגיע לתחושת סיפוק ולאמונה שמגיע לנו.

ערכת תכשיטים להכנה עצמית

כדי ליהנות מערכות התכשיטים ולהכין תכשיט משלך כל מה שצריך לעשות הוא לבחור איזה שרשרת, צמיד או צמיד רגל את רוצה לעשות. אחרי שתזמיני את הערכה שתרצי תקבלי ערכה שכוללת את כל החומרים הדרושים להכנת התכשיט והוראות להכנתו. אנחנו הכנו צמיד טורקיז עם כנף, ואחד הדברים שגילינו בזמן ההכנה שממש אפשר לשחק עם החומרים וליצור כל מיני וריאציות שונות לצמידים. למשל, עם הצמידים מקבלים כמה צינורות זהב, ואפשר לבחור לשים את כולם או רק חלק מהם.

הכנת תכשיטים - ערכות התכשיטים של KOA

הכנת תכשיטים

אחד הדברים שממש אהבנו בערכות הוא העובדה שאפשר לעשות שימוש חוזר בקופסה שמגיעה עם הערכה, פלוס נהדר לכל חובבות היצירה. הקופסה נקייה מכל איור או מדבקה, מחולקת בפנים לתאים נשלפים ופשוט מחכה שיעשו איתה משהו. גם ברצועת הנייר שעוטפת את הקופסה אפשר להשתמש ליצירה, האיורים עליה חמודים והיא יכולה לשמש לכרטיס ברכה קטן או לכל יצירה אחרת בנייר. בקיצור, ניכרת כאן מחשבה על כל פרט ופרט.

איפה אפשר להשיג את ערכות התכשיטים?

את הערכות אפשר להזמין באתר של KOA. בכל ערכה יש תכשיט אחר – צמיד, שרשרת או צמיד לרגל, וכל אחד מהם בעל קישוט שונה וצבעים שונים.

כדאי לדעת שחוץ מערכות תכשיטים אפשר גם לקנות ערכת כלי עבודה בסיסית, שכוללת פלאיירים, סכין יפני וחותך חוטים.

גילוי נאות: פוסט זה נוצר בשיתוף פעולה תוכני מסחרי עם Koa – Make your peace

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות