DIY ניירות ועוד

מחברות ארנבונים ובולט ג'ורנל למתחילים

אנחנו ממש אוהבות מוצרי נייר, וכשאנחנו מגלות עיצובי נייר חדשים של יוצרים מקומיים אנחנו ממש מאושרות. 

לאחרונה גילינו מאיירת מקסימה בשם דניאל ברון שיוצרת מחברות וגלויות (ובקרוב גם פלאנרים!) בהשראת הארנב שלה – נב. דניאל למדה תקשורת חזותית בשנקר, והתמחתה בעיצוב לפרינט ובאיור. בעסק שלה, שהוקם לפני כארבעה חודשים, היא משלבת בין שתי האהבות האלה, ויוצרת מחברות ומוצרי נייר קסומים.

דניאל מספרת שלפני שלוש שנים וחצי היא הכירה את דביר, בן הזוג שלה, וגם את נב, הארנבון שלו. מאז היא התמכרה לארנבונים, ולמדה להכיר חיה יפיפייה, טובת לב ומתוקה. אחרי שהיא ודביר עברו לגור ביחד הם אימצו את אגוזי, ארנבונת מתוקה, שדניאל מעידה שהיא ונב בלתי נפרדים.
נב ואגוזי הם הכוכבים של מותג מוצרי הנייר שלה, שנקרא כמובן על שם נב – הארנב הראשון שהתאהבה בו. את שני הארנבונים תוכלו לראות על המחברות, הגלויות וכרטיסי הברכה שדניאל מאיירת.

אחד הדברים שהכי אהבנו בעיצובים של דניאל הוא שכל העיצובים שלה מותאמים לקהל הישראלי. הרבה פעמים אנחנו נתקלות במוצרי נייר יפים שאנחנו אוהבות – אבל הם לא מותאמים לקהל הישראלי שכותב מימים לשמאל.
דניאל מעידה בעצמה שבתור סטודנטית היה לה ממש קשה למצוא מחברות יפות שיתאימו לצרכים שלה. לכן, היא מצאה דרך לשלב בין אנגלית ועברית, והמוצרים שהיא מעצבת מותאמים גם לקהל הישראלי וגם לקהל דובר אנגלית. פלוס נוסף: כל המוצרים מיוצרים בישראל.

דניאל אומרת שהמוצרים שלה מתאימים ל"כל מי שחשוב לו עיצוב טוב ומעריך אותו, ובפרט מוצרי נייר. לכל מי שאוהב
סטייל, ומאמין שלמרות העידן הדיגיטלי, הדברים המוחשיים הם הכי מרגשים. לכל מי שאוהב חיות, ומבין כמה ארנבונים זאת חיה קסומה ויפהפייה". במותג שלה היא רוצה לתת לקהל הרחב ליהנות מעיצוב טוב ואיכותי, וליצור עולם קסום של ארנבונים ונאיביות.

 

את המוצרים של דניאל אפשר למצוא באתר שלה ובמרמלדה מרקט. אנחנו גם ממש ממליצות להיכנס לאינסטגרם שלה, שם תמצאו המון איורים והשראה וגם תמונות מתוקות של שני הארנבים שלה, נב ואגוזי.

 

אנחנו כבר התאהבנו בדניאל, בעיצובים שלה, ובנב הארנב המתוק, וביחד איתה החלטנו להראות לכן איך אפשר ליצור בקלות בולט ג'ורנל בעזרת אחת המחברות שלה.

מה זה בולט ג'ורנל

בולט ג'ורנל הוא דרך לתכנון זמן, ובעזרתו אפשר לרכז במקום אחד משימות, תוכניות פרויקטים ומטרות. כל אחד יכול להתאים את הבולט ג'ורנלינג לצרכיו, להוסיף מה שהוא רוצה ולהחסיר דברים אחרים.
העיצוב והתכנון של הבולט ג'ורנל הם אישיים, וכל מה שצריך כדי להתחיל הם עט ומחברת. בבולט ג'ורנלינג השמיים הם הגבול והכל תלוי בכן.

מה ההבדל בין בולט ג'ורנל ליומן?

בולט ג'ורנל הוא מערכת דינמית לתכנון זמן ומשימות. בולט ג'ורנל יכול לכלול בתוכו גם יומן שבו כותבים אירועים, אבל הוא הרבה יותר מזה. בבולט ג'ורנל אפשר לעקוב אחרי תהליכים, יעדים ומשימות, כמו מצבי רוח חודשיים, מעקב אחרי פעילות גופנית, קריאת ספרים ועוד. כמו שריידר קרול, ממציא השיטה, אומר: בולט ג'ורנל יכול לעזור לכן לתכנן את העתיד, לתעד את העבר ולהישאר מאורגנות בהווה.

איך מתחילים?

כדי להתחיל לעצב בולט ג'ורנל כל מה שאתן זקוקות לו הם מחברת ועט. המחברת המקורית של הבולט ג'ורנל היא מחברת עם נקודות, אבל אפשר להשתמש גם במחברת משובצת או במחברת חלקה. העיקר שיהיה לכן נוח.

למחברת ולעט כדאי להוסיף גם סרגל שיעזור לכן לחלק את המחברת לפריסות שונות. חוץ מסרגל אפשר להשתמש גם בעטים בכל מיני צבעים, עפרונות צבעוניים, טושים, מדבקות, וואשי טייפ ועוד. אנחנו תמיד טוענות שלא חייבים לקנות את כל הציוד בהתחלה, אלא להתחיל להשתמש במה שיש ורק אז להחליט איזה סגנון אתן יותר אוהבות ולאילו חומרים אתן מתחברות. אחרי שהתנסיתן בכל מיני חומרים אפשר להתקדם ולקנות עוד דברים.

מאילו חלקים מורכב הבולט ג'ורנל?

קודם כל, הבולט ג'ורנל הוא שלכן! אתן קובעות מה יהיה בו ואיך נוח לכן להשתמש בו. אפשר להוריד ולהוסיף חלקים לפי רצונכן, וזה גם מה שיפה בבולט ג'ורנל – כל אחד לוקח אותו לאן שמתחשק לו.

ובכל זאת, בולט ג'ורנל מורכב בדרך כלל מכמה חלקים מרכזיים.

אינדקס

בעזרת האינדקס אפשר להתמצא בבולט ג'ורנל שלכן. האינדקס הוא למעשה תוכן עניינים, וכאשר אתן מוסיפות דפים בבולט שלכן אפשר למספר אותם ולהוסיף את המספר לאינדקס.

מפתח

המפתח הוא מערכת סימנים שתעזור לכן לזהות בקלות דברים שאתן כותבות בבולט ג'ורנל, כמו משימות, מטלות, אירועים, ימי הולדת. כדאי שהסימנים יהיו קלים להבנה, למשל ריבוע למשימה שצריך לבצע, סימן של כוכב למטלה חשובה וכו'.

פריסה שנתית

בפריסה השנתית אפשר לראות את חודשי השנה בבת אחת. בפריסה אפשר לכתוב אירועים שאתן רוצות לכתוב בחודשי השנה שעדיין לא עשיתן להם פריסה. אתן טסות לחו"ל ביולי ועכשיו ינואר? תוכלו לכתוב את תאריכי הטיול בפריסה השנתית, וכאשר יולי יגיע תוסיפו את התאריכים האלה גם לפריסה החודשית.
הפריסה השנתית היא גם מקום מעולה לכתוב ימי הולדת, חגים, דד ליינים ועוד, והיא עוזרת לא לשכוח דברים.

פריסה חודשית

בפריסה החודשית תוכלו לכתוב את כל מה שמתוכנן לכן לאותו החודש: אירועים, פגישות, מטרות ומטלות. זאת דרך מעולה לעקוב אחרי כל מה שקורה באותו חודש בלי צורך לדפדף בכל הבולט ג'ורנל.

פריסה שבועית ופריסה יומית

תוכלו גם להכין בבולט ג'ורנל פריסה שבועית ופריסה יומית. הפריסות האלה יורדות לרזולוציה של מטלות ומטרות ליום-יום, ואפשר לפרט בהן הרבה דברים שלא נמצאים בפריסה החודשית. תוכלו להחליט שאתן עושות רק פריסה שבועית וזה מספק אתכן, להוסיף רק את הפריסה היומית או כל שילוב אחר. הכל תלוי מה נוח לכן.

דפים נוספים: מטרות, מעקבים, וויש ליסט ומשפטי השראה

הדפים הכיפיים באמת של הבולט ג'ורנל! הם יכולים להכיל כל דבר שתרצו, כמו מעקב אחרי שתיית מים יומית, תרגילי כושר, וויש ליסטים שונים, משפטי השראה ועוד.
את הדפים האלה אפשר להכניס איפה שתרצו בתוך הבולט ג'ורנל (וכדאי להוסיף אותם גם לאינדקס כדי למצוא אותם בקלות).

הדבר הכי חשוב בבולט ג'ורנל הוא פשוט להתחיל אותו! האפשרויות הן באמת אין סופיות, וכל אחד יכול למצוא מה מתאים לו ומה עובד לו יותר טוב. ברגע שתתחילו להתנסות, לצייר, לכתוב ולהדביק – תגלו עולם קסום ואנחנו מבטיחות שיהיה לכן קשה להפסיק 😉

לרכישת מוצרי הנייר של דניאל אפשר להיכנס לאתר שלה או למרמלדה מרקט, או פשוט להתקשר אליה בטלפון 052-7469939
להשראות ועוד איורים יפים אנחנו ממליצות להיכנס גם לפייסבוק ולאינסטגרם שלה, שמלא בתמונות מתוקות של הארנבונים נב ואגוזי.

גילוי נאות: פוסט זה נוצר בשיתוף פעולה תוכני מסחרי עם Nav

Comments (2)

 • עשיתן לי חשק, בנות. כמה שאני אוהבת יומנים!
  ומזל טוב לדניאל 😍

  הגב
  • בדיוק מה שרצינו לעשות!
   אם את מכינה בולט ג'ורנל נשמח לראות 🙂

   הגב

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות