השראה טיולים לייף סטייל

3 דברים לעשות בסוף השבוע: טבע, תרבות, אמנות

בזמן האחרון ביליתי בהמון מקומות נחמדים. את חלקם גיליתי בפעם הראשונה, ולחלקם חזרתי בפעם השנייה והשלישית ונהניתי מהם שוב. את המדור של "אירועים לסופ"ש מושלם" החלטתי להקדיש הפעם למקומות האלה. אני בדרך כלל מפרסמת במדור אירועים, ירידים, הופעות ועוד דברים שהם חד פעמיים. במדור של היום אין דברים כאלה. ההמלצות כאן תקפות להרבה סופי שבוע ולא רק לסוף השבוע הספציפי הזה. כיף!

מוזיאון ישראל

בכותרת הבטחתי שנבקר במקומות שקשורים לטבע, תרבות ואמנות, ואני משתדלת לקיים הבטחות. המקום הראשון שנבקר בו הוא מוזיאון ישראל בירושלים, שקולע לשתי הגדרות מהכותרת: תרבות ואמנות.

למוזיאון הגעתי קצת לפני סוכות, וביקרתי בשתי תערוכות מוצלחות למדי.

התערוכה הראשונה היא מקום לאופנה.

התערוכה מספרת את הסיפור של הבגד הישראלי מהמאה ה-19 ועד היום, ומתמודדת עם השאלה אם יש בכלל דבר כזה בגד ישראלי. באחד החלקים המעניינים בתערוכה אפשר לראות כמה ניסיונות של מעצבים ליצור בגד ישראלי-מסורתי, למשל כמו הקימונו היפני או כפתן מרוקאי. הניסיונות האלה כמובן לא צלחו, כי בסופו של דבר אלה לא תהליכים שאפשר לזרז או ליצור יש מאין.

בתערוכה יש גם אפשרות להוריד אפליקציה שמאפשרת לך לצלם את עצמך ולראות איך תיראה בבגדים מהתצוגה. הרעיון עצמו חמוד מאוד אבל הביצוע, איך נגיד, לא משהו. אני והחברה שהייתי איתה בזבזנו דקות ארוכות בהורדה של האפליקציה, מה שגרם לי לתהות למה להציע משהו אינטראקטיבי אם אין את התשתית המתאימה.
אחרי ההורדה האפליקציה לא עבדה ונתקעה בזמן שכבר הסתובבנו בין המוצגים. החברה שלי לא וויתרה, גררה אותי להצטלם שוב (כדי להפעיל את האפליקציה צריך להצטלם במקום מיוחד בכניסה לתערוכה) והפעילה את האפליקציה בשנית. בפעם השנייה היא כן עבדה, אבל אני כבר הייתי חסרת סבלנות וזה הוריד לחלוטין את ההתלהבות מלראות את עצמי בבגדים מגניבים.

התערוכה השנייה שביקרתי בה הייתה פרויד: שר הטבעות.

חוץ מהשם המגניב הרעיון מאחורי התערוכה ממש הלהיב אותי. אחת האוצרות של המוזיאון מצאה במהלך קטלוג פריטים טבעת, שהיה כתוב עליה שהיא שייכת לאוסף של פרויד. היא לא כל כך הבינה מה הקשר של הטבעת לפרויד, ויצאה למסע של מחקר במוזיאונים ובאוספים שונים. במחקר היא גילתה שפרויד, שהיה אספן עתיקות מושבע, העניק לתלמידיו טבעות שונות עם דמויות מהמיתולוגיה הרומית. כל דמות הותאמה למקבל הטבעת, לטיב היחסים שלו עם פרויד ולמקום שלו בחברה הפסיכואנליטית.

אם אחרי הביקור במוזיאון בא לכן להמשיך להסתובב בירושלים אני ממליצה בחום להיכנס לבלוג check in out. בבלוג תמצאו ה-מ-ו-ן המלצות נהדרות לאטרקציות בעיר, ובכלל יש שם המון מידע על טיולים בארץ ובעולם.

סיור גרפיטי

מהאמנות של מוזיאון ישראל נעבור לאמנות קצת אחרת: גרפיטי. לפני שנתיים בערך הייתי בסיור גרפיטי בשכונת פלורנטין, ומאז אני מאוהבת בקירות הצבעוניים של השכונה הזאת. לי ולאורטל, שגרה בשכונה, יוצא להסתובב שם די הרבה ולחפש קירות צבעוניים ואורבניים להצטלם לידם. אז נכון, האמנות הזאת נחשבת עבירה על החוק, אבל יש בה גם משהו יפה, מחתרתי ובעיקר מאוד מעניין.
אם אתן רוצות ללמוד עוד על אמנות הרחוב הזאת אני ממליצה לקחת את אחד הסיורים המודרכים שמתקיימים בשכונה. בפוסט הזה תוכלו לקרוא עוד על גרפיטי וגם לקבל המלצה על אחד הסיורים שהיינו בהם.

עוד זווית על סיור גרפיטי אפשר למצוא בבלוג הכל טוב של אביבית ירקוני-כהן, שמספרת על סיור גרפיטי עם ילדים 🙂


הדרכה לעגילים שאני עונדת אפשר למצוא כאן

מצפור ויקר

למקום הבא הגעתי לגמרי במקרה דרך המלצה של חברה טובה.
מתברר שבמעמקי עמק חפר יש כמה מאגרי מים שבנתה קק"ל, ומצפור ויקר הוא אחד מהם. המצפור מאפשר תצפית על מגוון ציפורים שנודדות לארץ בחודשים ספטמבר עד נובמבר ומרץ עד מאי. כשאנחנו היינו שם היו שם בעיקר שקנאים, אנפות ולבניות, אבל יודעי דבר אומרים שאפשר לראות שם גם עוד הרבה מינים של ציפורים.

אחד הדברים היפים במצפור הוא האפשרות לראות כמויות של שקנאים נוחתים באגם ומתעופפים הלאה, לארץ אחרת. אם גם אתן רוצות לראות את מעוף הציפורים הזה כדאי להגיע לשם בבוקר, בין השעות עשר לאחת עשרה, ולהשתדל לא להתייאש אם הן לא מתעופפות בזמן. נסו ליהנות גם מהסביבה של המצפור, שנמצא בין שדות ופרדסים.
אם אתן מחפשות מקום נעים לפיקניק תמצאו אותו בפארק קטן שנמצא ממש קרוב לנחל. בפארק יש שולחנות פיקניק ומתקני משחקים לילדים.

ספרו לי לאן אתן מתכננות להגיע בזמן הקרוב! אין כמו לגלות מקומות חדשים 🙂

שיהיה סופ"ש מעולה ורגוע

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות