DIY חגים ומועדים ניירות ועוד צמחים ופרחים

על צבעי מים ופרחים: מתנות קטנות לאורחים

מה אתן מדמיינות כשאתן חושבות על חודשי האביב?

ברגע שפברואר מגיע אני מיד מתחילה לחשוב על שדות של חרציות ומתחילה להתרגש. כשחוגגים את פורים אני כבר יודעת שלאן שלא אסתכל יהיו חרציות, וזה מיד מעודד. יש משהו בפרח הזה שהוא פשוט משמח, וכמו שמג ראיין אומרת:

ובכן מג ראיין – אני מסכימה איתך לחלוטין!

חוץ מהאובססיה הקלה לחרציות, אני אוהבת גם את כל הפרחים האחרים (חוץ מסחלב. סחלב אני לא סובלת). כשניסינו לחשוב איזו מתנה כדאי להביא לאורחים שלנו בליל הסדר, ידעתי שהיא חייבת לשלב פרחים. כי מה יותר יפה, פרחוני ואביבי מפרחים?

רציתי לשלב עם הפרחים גם ברכה קטנה לאורחים שיבואו להתארח, ולא ידעתי איך בדיוק לעשות אותה. חשבתי שזה יהיה נחמד לעטוף את הפרחים בגליל נייר, אבל איזה? נייר צבעוני? פרינטבל יפה? נייר עם חותמות? אבל כל אלו לא הרגישו לי נכון.
חשבתי לנסות להכין טקסטורת שיש צבעונית, אבל ככל שחקרתי יותר את הנושא הבנתי שצריך חומרים מיוחדים הזאת, ואנחנו כאן בבלוג לא ממש בקטע של חומרים שאי אפשר להשיג. חומרים פשוטים וזמינים מדברים אלינו יותר.

אבל הרעיון של השיש לא הרפה ממני. התחלתי לחשוב איך אני יכולה לעשות טקסטורות על דף, ובסוף נזכרתי בטכניקה שהפעם הראשונה והאחרונה שהתנסיתי בה הייתה בכיתה ח. עשיתי אז כרית בשיעור מלאכת יד, כרית עם ציור של קקטוס. כן, האהבה לקקטוסים התחילה אצלי בשלב מוקדם.
את הציור של הקקטוס ציירתי על בד משי, ואחרי שסיימתי לצייר פיזרתי עליו מלח גס. הטקסטורה שנוצרה על הכרית הייתה כל כך מיוחדת שעד היום אני זוכרת אותה. למען האמת, אני מצטערת שלא שמרתי על הכרית הזאת קצת יותר טוב. היא נעלמה לי עם השנים ואין לי מושג איפה היא היום.

החלטתי לנסות את הטכניקה הזאת עם נייר וצבעי מים, וחוץ מזה שהיה ממש כיף להתפרע עם הצבעים כמו ילדה קטנה, אני חושבת שהתוצאה מקסימה.

שנתחיל לצייר?

מה צריך?

צבעי מים

ניירות (עדיף ניירות שמיועדים לצבעי מים)

מלח בישול גס

מכחולים

פרחים

מספריים

חוט טווין/שמשון

מה עושים?

צובעים את הניירות עם צבעי מים. אל תפחדו להעמיס מים, עוד רגע המלח יספוג אותם, וכמה שהדף יהיה יותר רטוב הטקסטורות יהיו מעניינות יותר.

כדאי לבחור בצבעים שיחמיאו לפרחים שלכם. אנחנו בחרנו בצבעי פסטל שהתאימו לפרחים הסגולים שלנו.

כשהדף עדיין רטוב מפזרים עליו מלח בישול גס.

אפשר לערבב מלח גס עם מלח דק כדי ליצור טקסטורות שונות.

מחכים לייבוש מלא של הצבע והמים.

כותבים ברכה בחלק הלבן של הדף. שימו לב שהטוש שאתן משתמשות בו לא עובר לצד השני.

מגלגלים את הדף סביב הפרח, וקושרים עם חוט.

כדאי לגזור את הגבעול של הפרח בהתאם לגודל הנייר שאתן משתמשות בו.

מסדרים את הפרחים המגולגלים על מגש, ומניחים בכניסה לבית או על שולחן החג. הפרחים עם הניירות היפים יכולים בהחלט לשמש גם כקישוט מקסים למרכז השולחן!

ספרו לנו איזו מתנה אתן מביאות לאורחים או למארחים שלכן 🙂
לרעיונות למתנות DIY אתן מוזמנות להקליק כאן, ואם אתן מחפשות מתנות יצירתיות לילדים – הפוסט הזה מחכה לכן.

חג אביב שמח לכולכן!

Write a comment

אני לא רובוט :) *

אוהבת יצירה, לייף סטייל וטיולים?

אם התשובה היא כן, כנראה תאהבי גם את הניוזלטר שלנו שמלא בהשראה, נצנצים, הטבות שוות ותוכן מיוחד שאנחנו שולחות רק למנויות הניוזלטר*

* בלי ספאם, מבטיחות